Харківський кадетський корпус оголошує перший набір
29 травня 2014 16:01
Харківський кадетський корпус оголошує перший набір Державна гімназія-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» проводить набір у 9 та 10 класи.

Про це сьогодні, 29 травня, повідомив заступник начальника гімназії-інтернату Олексій Магілін. 


За його словами, це перший подібний навчальний заклад в Україні. Раніше в будівлі Кадетського корпусу знаходився Харківський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою, який припинив своє існування 5 листопада 2013, а на його базі стала функціонувати гімназія-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус», і ліцеїсти були переведені до нової установи. Тому набір саме в Кадетський корпус цього року є першим. Поки в гімназії на двох курсах проходять підготовку близько ста юнаків 10-го і 11-го класів. Цього року в кадетський корпус планують набрати близько 250 чоловік. 

«Документи приймаються до 16 червня, після чого проходитимуть іспити. Але якщо з якихось причин бажаючі до нас вступити не зможуть подати документи в строк, можливо, ми перенесемо дати іспитів. Під час вступу враховуватимуться фізична підготовка хлопців, стан здоров'я і рівень знань з математики та української мови. Також вони здаватимуть психологічні тести. Це необхідно для того, щоб визначити, чи зможе майбутній кадет навчатися тут», - підкреслив Олексій Магілін. 

За його словами, в 2015 році в кадети почнуть набирати п'ятикласників. 

Перелік предметів в гімназії нічим не відрізняється від уроків у школі, тільки якщо там фізкультура займає дві години на тиждень, то тут гімназисти займаються по п'ять годин, а також вивчають спеціальні предмети з цивільного захисту і вчаться поводитися зі зброєю. Кадети перебувають в установі цілодобово сім днів на тиждень. Їх утримання - харчування і перебування -  повністю забезпечує держава. 

Заступник начальника з навчально-виховної роботи Дмитро Підлісний повідомив, що структурна організація навчання та умови проживання кадетів максимально наближені до військової частини. Що стосується подальшої долі випускників гімназії, то вони мають привілеї при вступі до всіх військових або силових вищих навчальних закладів Харківської області та йдуть за окремим конкурсом. Їм досить здати зовнішнє незалежне оцінювання і набрати хоча б мінімальну кількість балів. 

Влітку кадетський корпус з вул. Сумської, 77/79 переїде на вул. Полтавський шлях, в колишнє танкове училище, де йому нададуть чотириповерховий гуртожиток, спорткомплекс і ще три будівлі для занять та проживання.

Друкувати
Останні новини