Харківським ОСББ виділять 200 тисяч гривень на компенсацію кредитів
12 жовтня 2016 15:46 ЖКГ
Харківським ОСББ виділять 200 тисяч гривень на компенсацію кредитів 200 тис. грн планують виділити з міського бюджету будинкам ЖБК та ОСББ на часткову компенсацію кредитів на впровадження енергозберігаючих заходів.

Про це сьогодні, 12 жовтня, на засіданні постійної комісії з питань промисловості, економічного розвитку і власності Харківської міської ради повідомив директор Департаменту житлового господарства Роман Нехорошков.

Він нагадав, що на минулій сесії міськради була прийнята програма, згідно з якою передбачається часткове відшкодування кредитів, отриманих ЖБК та ОСББ. В рамках цієї програми з міського бюджету необхідно виділити кошти на компенсацію кредиту в розмірі 20%. Йдеться про утеплення фасадів, ремонт систем опалення, встановлення приладів обліку тепла, заміни вікон на металопластикові тощо.

Також Роман Нехорошков зазначив, що цього року на підтримку ЖБК та ОСББ місто виділило в 2,5 рази більше коштів, ніж минулого року. Зокрема, на поточний ремонт будинків було направлено 8 млн грн, на капітальний ремонт - близько 4 млн грн, на благоустрій прибудинкової території - 1,4 млн грн, ремонт внутрішньоквартальних доріг - 2 млн грн.

«Наступного року плануємо надати ще більше допомоги. ОСББ необхідно оплачувати 25% вартості робіт, решта фінансується з міського бюджету. У будинках ОСББ ремонтуємо ліфти, фасади, встановлюємо дитячі, спортивні майданчики, елементи благоустрою», - повідомив Роман Нехорошков.

Крім того, для голів ОСББ в Харківському національному університеті міського господарства ім. Бекетова були організовані курси, які пройшли 240 осіб. «Голови об'єднань повинні бути готові вести фінансову діяльність, укладати договори, щоб ОСББ як юридичні особи могли повноцінно функціонувати», - зазначив Роман Нехорошков.

Нагадаємо, що на найближчій сесії міскради планується прийняти програму з часткової компенсації відсоткової ставки за енергоефективними кредитами для фізосіб. 

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини