Харківські виші розвивають співробітництво з Азербайджанською Республікою
21 липня 2021 16:12 Міжнародне співробітництво
Харківські виші розвивають співробітництво з Азербайджанською Республікою Перший заступник Харківського міського голови Олександр Новак зустрівся з Почесним консулом України в місті Шемахи Азербайджанської Республіки Мехралі Гасимовим.

Зустріч пройшла сьогодні, 21 липня, в міськраді.

Як зазначив Олександр Новак, Харків готовий зміцнювати співробітництво з Азербайджанською Республікою в різних сферах, зокрема в галузі освіти. Так, у харківських вишах навчається близько 800 студентів з Азербайджанської Республіки, і міська влада зацікавлена ​​в тому, щоб їхня кількість збільшувалася.

«Харків - центр науки і студентства. У наших вишах, низка яких займає лідируючі позиції в українських рейтингах, навчається понад 150 тисяч студентів, і ми пишаємося цим. Приємно, що громадяни Азербайджанської Республіки обирають для навчання саме Харків. На рівні міської влади докладемо всіх зусиль для того, щоб ця співпраця була максимально успішною», - підкреслив перший віце-мер.

Як повідомив Мехралі Гасимов, цього року в Баку був створений Український центр, який співпрацює з міністерствами освіти обох країн і допомагає громадянам Азербайджану вступати до державних українських вишів на підставі системи «єдиного вікна», а також супроводжує їх під час навчання. Завдяки цьому центру азербайджанці після повернення на батьківщину зможуть успішніше здавати іспити на підтвердження диплома, в тому числі на знання української мови.

За словами почесного консула, в рамках реалізації цього проєкту з низкою харківських вишів будуть укладені угоди про співпрацю. Зокрема, завтра Меморандум про співпрацю буде підписано між Харківським національним університетом радіоелектроніки і освітнім центром «StudyLab», який готує громадян Азербайджанської Республіки до вступу в іноземні вузи. Також ведуться переговори з Національним аерокосмічним університетом ім. М.Є. Жуковського «ХАІ», Державним біотехнологічним університетом та Харківським національним університетом ім. В. Н. Каразіна.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини