Харківські урбан-парки та Саржин яр увійшли до топ-15 кращих проєктів України
06 січня 2021 10:53 Інфраструктура
Харківські урбан-парки та Саржин яр увійшли до топ-15 кращих проєктів України Український журнал «Хмарочос», що спеціалізується на урбаністиці та архітектурі, оприлюднив перелік з 15 кращих урбаністичних проєктів десятиліття в Україні.

До нього увійшли «муніципальні проєкти з різних міст України, які стали втіленням нового погляду на комфортне середовище і прикладом для наступних змін уже в 2020-х роках».

У списку - два харківських проєкти: урбан-парки та Саржин яр. Співавтор концепцій урбан-парків і співзасновник громадської організації «Центр вуличних культур» Єгор Матюхін зазначив, що включення до рейтингу стало логічним підсумком п'ятирічної роботи над новим сприйняттям вуличної культури в містах України.

Зараз у Харкові працюють три урбан-парки: на бул. Юр'єва, в Молодіжному парку і Холодногірському сквері. У 2021 році планується відкриття ще трьох урбан-парків: у парку Перемоги, на перетині вул. Героїв Праці та пр. Тракторобудівників, а також на території школи №11 (Немишлянський район).

«Наші урбан-парки в цьому рейтингу - єдині представники вуличної культури. Наш принцип - працювати разом з людьми, які будуть цим користуватися. Тому ми хочемо по всій країні залучати представників вуличної культури до перетворень власних міст. У новому десятилітті вулична культура має стати невід'ємною частиною міського життя», - зазначив Єгор Матюхін.

Зараз «Центр вуличних культур» разом із Українським культурним фондом проводять перший в Україні конкурс проєктів вуличних культур. Загальний бюджет у 10 млн грн буде розподілений між кращими ідеями з усієї країни (від 100 тис. до 700 тис. грн на один проєкт). Формати можуть бути різними: від відеороликів і графіті до фестивалів і концертів вуличних культур або урбан-парків. Організатори очікують на онлайн-заявки до 15 січня.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини