Харківські школярі та студенти візьмуть участь у міжнародному дослідженні PISA
16 березня 2018 12:42 Освіта
Харківські школярі та студенти візьмуть участь у міжнародному дослідженні PISA Підписання Угоди про партнерство в проведенні міжнародного моніторингового дослідження якості освіти PISA-2018 відбулося сьогодні, 16 березня, у Харківському національному університеті міського господарства імені О. М. Бекетова.

Угода була підписана між Харківським національним університетом міського господарства імені О. М. Бекетова та Харківським регіональним центром оцінювання якості освіти. Згідно з документом, виш виступає ексклюзивним партнером в проведенні національного дослідження за програмою PISA.

Зазначимо, що цього року Україна вперше бере участь у міжнародному проекті PISA. Моніторингове дослідження буде проведено в 14 навчальних закладах Харкова і області, зокрема, в школах, технікумах і вишах. Усього в тестуванні візьмуть участь 399 школярів і студентів у віці 15 років.

Як повідомив директор Регіонального центру оцінювання якості освіти Олександр Сидоренко, учасники дослідження складатимуть письмовий тест за аналогами зовнішнього незалежного тестування, однак питання будуть нестандартними і мати більш соціальний характер. За підсумками тестування оцінки не ставитимуться.

«Важливо побачити тенденцію - наскільки абітурієнт вміє застосувати в житті, в своїх особистих інтересах отримані в школі знання і реалізувати себе як особистість. Крім того, це дослідження покаже, наскільки взагалі система освіти в Україні цьому сприяє, чи не гальмує вона цей процес і чи в правильному напрямку працює», - підкреслив Олександр Сидоренко.

Як зазначив ректор ХНУМГ ім. Бекетова Володимир Бабаєв, участь у подібному проекті - це новий і цікавий досвід для вишу.

«Ми хочемо, щоб викладачі університету знали, який рівень підготовки мають випускники середньої школи, які готуються до вступу до вищих навчальних закладів. Це дуже важливо, тому що робота зі студентами - це не тільки подача теоретичного матеріалу і практичне навчання, а й спілкування, особиста відповідальність за професійно підготовленого студента», - сказав Володимир Бабаєв.

За словами директора Департаменту освіти Ольги Деменко, харківські освітяни вже ознайомлені з процедурою дослідження PISA.

«Ми абсолютно готові до цього тестування, і оскільки Україна має високий рівень загальної середньої освіти, а Харків є флагманом освіти в країні, я не сумніваюся, що це дослідження пройде успішно. Тестування перевіряє не рівень і глибину знань, а саме рівень компетентності, яким чином дитина може адаптувати отримані знання до життя. Це дуже своєчасно і дуже необхідно, тому що ми зараз починаємо формувати нову українську школу, а головними її принципами є саме формування учнівських компетентностей», - зазначила Ольга Деменко.

За її словами, поки невідомо, які саме навчальні заклади візьмуть участь у тестуванні, їх будуть визначати представники PISA. Дослідження буде проводитися протягом трьох днів - 16, 17 і 18 квітня. Складати тести учні будуть на базі своїх навчальних закладів.

Довідка. Програма міжнародного оцінювання учнів (PISA) має на меті порівняти освітні системи різних країн світу шляхом вимірювання компетенцій учнів з читання, математики та природничих дисциплін, прямо не пов'язаних з оволодінням шкільними програмами. Велика увага в дослідженні приділяється вивченню факторів, що впливають на успішне навчання учнів. Дослідження PISA проводиться кожні три роки, починаючи з 2000 року, шляхом тестування навичок і знань 15-річних учнів. У 2018 році Україна приєднується до більш ніж 80 країн, які беруть участь в дослідженні PISA.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини