Харківські рятувальники вперше провели навчання на канатній дорозі
09 жовтня 2019 12:34 Освіта
Харківські рятувальники вперше провели навчання на канатній дорозі Курсанти Національного університету цивільного захисту України сьогодні, 9 жовтня, провели навчання з порятунку постраждалих з висоти на канатній дорозі у парку ім. Горького.

Як повідомив завідувач курсу спеціальної та рятувальної підготовки НУЦЗУ Сергій Кулаков, навчання на канатній дорозі вперше провели в Харкові і, можливо, навіть в Україні. У них взяли участь курсанти третіх курсів факультетів оперативно-рятувальних сил та пожежної безпеки, а також слухачі магістратури. За їх роботою спостерігали першокурсники. Студенти пройшли курс спеціальної та рятувальної підготовки за професіями «верхолаз» і «верхолаз-рятувальник».

За легендою навчань, канатна дорога раптово зупинилася. Рятувальникам необхідно було евакуювати «постраждалих» - кілька людей, в тому числі «вагітну» дівчину. Їх евакуювали з двох кабінок. Рятувальники піднялися по опорі вгору, тросом дісталися до кабінок, наділи на «постраждалих» рятувальні косинки і на канатах спустили їх на землю.

Як повідомив викладач кафедри організації та технічного забезпечення аварійно-рятувальних робіт Андрій Мельниченко, одного разу канатна дорога вже зупинялася, тому рятувальники повинні бути готові до подібних НС. У парку Горького є місця, де не можна використовувати пожежну автодрабину, наприклад, над болотом. Тому рятувальники користуються альпіністським спорядженням.

«Це дуже благородна професія. Рятувальник - це не тільки той, хто гасить пожежі, а й, наприклад, альпініст, який рятує з висоти», - зазначив Андрій Мельниченко.

Студентка Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди Катерина Різопуло вперше опинилася у такій ситуації. За її словами, вона вирішила спробувати свої сили і підтримати свого хлопця-рятувальника. Найстрашніше, зазначила дівчина, - зробити перший крок з кабінки і почати спускатися.

«Коли спускаєшся, в основному, дивишся в одну точку, зосереджуєшся, і це не лякає. Спускають повільно, це не страшно. Страшно зробити перший крок. А взагалі, у таких випадках потрібно не панікувати, покликати на допомогу - всередині кабінок є номери телефонів, за якими можна зателефонувати і бути впевненими, що вас врятують, швидко і з усім спорядженням», - розповіла студентка.

Вона зазначила, що рятувальник чітко інструктував, що потрібно робити, і це допомогло впоратися із завданням.

Завідувач курсу Сергій Кулаков повідомив, що досвід роботи на висоті у рятувальників великий. Наприклад, уже вісім років поспіль двічі на рік такі навчання проводили на колесі огляду, на висоті 54 м. А на канатній дорозі навчання провели вперше.

«Кожен майбутній рятувальник повинен мати навички порятунку не тільки з будинків, а й з висоти. В даному випадку - з канатної дороги. Курсанти проходять такі навчання за власним бажанням, це додаткова професія», - повідомив викладач.

Він зазначив, що головне для людей, які опинилися в такій ситуації, - не панікувати, бо рятувальники завжди прийдуть і допоможуть.

Довідка. Підвісна канатна дорога в парку ім. Горького працює вже 48 років, пов'язує район вул. Сумської з Павловим Полем. Загальна протяжність маршруту - 1387 м. Час поїздки в один кінець - 18 хв, висота підйому кабінок - від 8 до 26 м. З кабінок відкривається вид на парк ім. Горького, Ботанічний сад Харківського національного університету ім. В. Каразіна, центр міста, Лісопарк.

Друкувати
Останні новини