Харківські діти з онкологічними захворюваннями вирушать на оздоровлення до Австрії
16 листопада 2017 19:24 Медицина
Харківські діти з онкологічними захворюваннями вирушать на оздоровлення до Австрії 12 дітей - пацієнтів онкогематологічного відділення Харківської міської дитячої клінічної лікарні №16 - вирушать у 2018 році на оздоровлення до Австрії.

Про це сьогодні, 16 листопада, повідомила заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та захисту населення Світлана Горбунова-Рубан під час зустрічі з австрійською делегацією.

Так, захід пройде в рамках програми міжнародного співробітництва між Харківською міською радою та австрійською екологічною організацією «Глобаль 2000».

За словами віце-мера, поїздка планується в червні 2018 року. Найближчим часом буде складений список з 12 дітей, хвороба яких перебуває в стадії ремісії. Уже традиційно маленьких харків'ян прийматиме австрійське місто Ібс-на-Дунаї. Під час поїздки дітей супроводжуватимуть харківські лікарі, які володіють німецькою мовою.

«Подібні поїздки дуже гарно впливають на дітей. Вони повертаються з відчуттям того, що їхнє здоров'я покращилося, вони обов'язково зустрічаються з мером міста Ібс, здійснюють екскурсії по Австрії. Це дуже корисна поїздка як з точки зору оздоровлення, так і психологічного моменту, який теж добре на них діє», - повідомила віце-мер.

Як зазначив менеджер організації «Глобаль 2000» Крістоф Отто, вже 22 роки, завдяки спонсорській підтримці австрійської сторони, українські діти мають можливість лікуватися і відпочивати в Австрії. За цей час курс оздоровлення пройшли 2,5 тис. дітей.

«Коли я вперше потрапив до Харкова в 1990-х роках, то був вражений тим, що відсоток ремісії серед дітей, хворих онкогематологічними захворюваннями, становив 5%. За ці 22 роки, що ми співпрацюємо з Харковом, нам вдалося довести спільними з містом зусиллями відсоток ремісії до 75%. Це величезний успіх у лікуванні таких захворювань», - підкреслив Крістоф Отто.

Крім того, в ході зустрічі сторони обговорили можливість надання допомоги Харківському інституту охорони здоров'я дітей і підлітків НАМН України, якому в цьому році виповнилося 90 років з дня заснування. Зокрема, мова йшла про придбання для медичного закладу нових апаратів УЗД та іншого обладнання.

Також представники «Глобаль 2000» продовжать встановлювати в соціальних установах Харкова австрійські фільтри для очищення води. У 2018 році планується передати в місто в якості гуманітарної допомоги ще 10 подібних установок. Зокрема, австрійські фільтри планують встановити в КП «Соціальний готель» і низці дитячих садків і шкіл.

Нагадаємо, що Харківська міська рада співпрацює з організацією «Глобаль 2000» вже 22 роки. Австрійська неурядова екологічна організація існує на спонсорські кошти противників атомних електростанцій і надає допомогу українським дітям, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи, дітям з онкологічними захворюваннями з Харківської, Луганської, Київської та Івано-Франківської областей, а також переселенцям із зони АТО.

Друкувати
Останні новини