Харківські афганці відзначають 27-му річницю виведення військ з Афганістану
12 лютого 2016 15:46 Місто
Харківські афганці відзначають 27-му річницю виведення військ з Афганістану Святковий захід, присвячений вшануванню воїнів-інтернаціоналістів і 27-й річниці виведення радянських військ з Афганістану, пройшов сьогодні, 12 лютого, в театрі опери та балету.

Воїни-інтернаціоналісти приймали вітання від керівників міста та області, від ветеранських організацій.

Заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан передала ветеранам Афганістану найкращі побажання від міського голови Геннадія Кернеса. «Мер просив вам передати, що тому, як ви любите свою Батьківщину і родину, ще багатьом можна повчитися. Ваші знання і досвід дуже потрібні, особливо тим молодим хлопцям, які сьогодні волею долі несуть службу в зоні проведення антитерористичної операції. 27 років тому ви зрозуміли, що війна для вас закінчилася і що ви будете жити далі, а матері і дружини зрозуміли, що більше не буде похоронок. Адже немає нічого важчого, ніж цинкова труна, яку не можна відкрити, щоб попрощатися з близькою людиною», - зазначила Світлана Горбунова-Рубан.

Вона також підкреслила, що Харківська міська рада робить все можливе, щоб допомагати учасникам бойових дій в Афганістані та їхнім сім'ям. Заступник мера вручила воїнам-інтернаціоналістам, представникам ветеранських організацій Подяки Харківського міського голови.

В ході святкового заходу настоятель храму Святого Георгія Побідоносця отець Валерій помолився разом з присутніми за мир, побажав усім здоров'я і благополуччя. Матерям і вдовам загиблих воїнів-інтернаціоналістів вихованці Кадетського корпусу вручили квіти.

Довідка. 15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Саме в цей день, 15 лютого 1989 року останні підрозділи радянських військ, які виконували інтернаціональний обов'язок, залишили територію Афганістану.

У Харкові живе близько 6,5 тис. учасників бойових дій на території 24 країн, в тому числі понад 5 тис. учасників афганської війни, близько 1 тис. з них - інваліди. 124 харків'янина загинули при виконанні інтернаціонального обов'язку в Афганістані.

Друкувати
Останні новини