Харківська вода відповідає всім стандартам
25 червня 2015 15:27 ЖКГ
Харківська вода відповідає всім стандартам Вода в Харкові відповідає Державним санітарним нормам і правилам централізованого питного водопостачання (ДСТУ 4808).

Про це сьогодні, 25 червня, в лабораторії санітарно-епідеміологічного контролю якості води КП «Харківводоканал» повідомила журналістам начальник фізико-хімічного відділу лабораторії Світлана Атрощенко.

За її словами, воду на проби беруть з Краснопавлівського водосховища та Кочетківського водозабору, звідки вона надходить до Харкова, на насосних станціях, водорозвідних мережах, а також з місць, де проведені роботи з ліквідації аварій на трубопроводах. Якість води контролюється співробітниками лабораторії щодня. Виробляється аналіз води з мікробіологічної та радіаційної безпеки, за бактеріологічними та хімічними показниками, а також з фізіологічної повноцінності мінерального складу.

Як зазначила Світлана Атрощенко, воду, яка надходить у міську мережу, ретельно досліджують, і якщо від води виходить неприємний запах, це не означає, що її не можна пити. «Якщо, наприклад, чути неприємний запах - це не говорить про те, що воду не можна пити, це просто такий органолептичний запах. Якщо ж у воді будуть перевищені показники, які роблять канцерогенний та імуногенний вплив на організм людини, то таку воду подавати в місто не будуть. Такого, на щастя, поки не було», - зазначила начальник відділу.

Точно і максимально швидко перевіряти якість води в лабораторії допомагає новітнє обладнання. Як повідомив начальник лабораторії Володимир Міщанчук, торік з міського бюджету на придбання нового обладнання (спектрометрів, спектрофотометрів, хроматографів) було виділено понад 1 млн 200 тис. грн. Це дозволило розширити кількість досліджень і заощадити на витратних матеріалах. Наприклад, один з нових харківських хроматографов - єдиний в країні, який може вимірювати наявність бензолу у воді.

Заступник генерального директора КП «Харківводоканал» Володимир Паболков підкреслив, що контролю якості води на підприємстві і в місті приділяють особливу увагу. Цього року для лабораторії планується закупити нове обладнання на суму близько 1,5 млн грн, щоб систему контролю якості води в Харкові зробити ще більш досконалою.

Зазначимо, що крім харківської лабораторії санітарно-епідеміологічного контролю якості води також працюють лабораторії на базі комплексу водопідготовки «Дніпро» (Краснопавлівське водосховище) і комплексу водопідготовки «Донець» (Печенізьке водосховище).

Довідка. Лабораторія санітарно-епідеміологічного контролю якості води в Харкові атестована у сфері поширення державного метрологічного нагляду України на право контролю якості питної, мінеральної та природної води. У лабораторії питна вода досліджується за 114 показниками. Її фахівці надають консультативну допомогу лабораторіям Полтавської, Сумської, Дніпропетровської областей та лабораторії Кременчука. Лабораторією щорічно проводиться понад 151 тис. досліджень води.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини