Харків звільнили від майже півтисячі самовільно встановлених об'єктів
12 листопада 2019 16:56 Інфраструктура
Харків звільнили від майже півтисячі самовільно встановлених об'єктів 475 самовільно встановлених об'єктів було демонтовано у Харкові з початку 2019 року.

Про це сьогодні, 12 листопада, на засіданні постійної комісії з питань житлово-комунального господарства, благоустрою та інженерної інфраструктури міста Харківської міськради повідомив директор Департаменту територіального контролю Олексій Калина.

За його словами, цього року були прийняті рішення щодо демонтажу 839 встановлених без дозволу об'єктів, з яких 169 - самовільно встановлені елементи благоустрою вулично-дорожньої мережі, по 123 об'єктах матеріали надали районні адміністрації.

Всього було демонтовано 475 об'єктів: 204 - примусово, 271 - добровільно, в тому числі 17 елементів благоустрою вулично-дорожньої мережі. Директор департаменту зазначив, суб'єкти, які отримали приписи, виконують демонтаж протягом трьох днів.

За словами Олексія Калини, з кінця 2018 року були внесені зміни в Правила благоустрою міста. Перші стосувалися визнання самовільно встановлених МАФів і тимчасових споруд втраченої річчю і прийняття їх у власність громади. Директор департаменту пояснив, що коли такий об'єкт виявляють, направляють запит до Національної поліції, і якщо протягом півроку інформацію про власника не надають, майно переходить у комунальну власність. Ще одне рішення стосувалося поняття «технічні засоби регулювання дорожнього руху» і порядку знесення незаконно встановлених таких об'єктів. У серпні Правила благоустрою доповнили поняттям «кинутий транспортний засіб». З цього часу департамент виявив 22 покинутих авто, з яких 13 - за зверненнями громадян.

«Це давня проблема, тому департамент проводить заходи контролю у сфері благоустрою для встановлення власників таких засобів, направлені відповідні запити уповноваженим органам», - зазначив Олексій Калина.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини