Харків розвиває співробітництво з Китаєм у сфері освіти
25 жовтня 2019 16:35 Освіта
Харків розвиває співробітництво з Китаєм у сфері освіти Меморандум про дружбу і співробітництво між Департаментами освіти Харкова і Цзинаня (КНР) був підписаний сьогодні, 25 жовтня, у Харківській міській раді.

Документ підписали директор Департаменту освіти Харківської міськради Ольга Деменко та директор Департаменту освіти муніципалітету міста Цзинань Ван Біньму.

В ході зустрічі віце-мер міста Цзінань Ван Гуйін, яка очолила китайську делегацію, повідомила, що мета візиту до Харкова - ознайомитися з системою освіти міста і роботою середніх і вищих навчальних закладів, для того щоб в подальшому організувати обмін студентами і викладачами між містами-партнерами. Також віце-мер запропонувала, як варіант, створити спільний центр з технічних наук для подальшої співпраці між містами.

Сьогодні гості відвідали Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» та гімназію №47. Ван Гуйін відзначила хорошу організацію навчального процесу в установах і, зокрема, те, що школярі вчаться з великим бажанням і інтересом.

У свою чергу заступник Харківського міського голови - керуючий справами виконавчого комітету Тетяна Чечетова-Терашвілі підкреслила, що міський голова Геннадій Кернес і міськрада приділяють особливу увагу сфері освіти, куди спрямовуються значні фінансові ресурси, для того щоб харківська молодь отримувала якісну освіту.

«Нам є чим поділитися, адже Харків - це інтелектуальна столиця нашої країни, де представлена ​​найбільша кількість вишів і надається дійсно якісна освіта. Підписання меморандуму дозволить нам поглибити співпрацю в цій сфері, поділитися практичним досвідом і напрацюваннями, а також реалізувати нові спільні проекти в Харкові та Цзинані», - сказала віце-мер.

Сьогодні сторони намітили перші кроки в цьому напрямку. Зокрема, на базі гімназії №47 планується створити курси з вивчення китайської мови.

«Ми обговорили питання про створення безкоштовних факультативів для школярів з вивчення китайської мови. Колеги з Цзинаня обіцяють надати нам для цього своїх фахівців. Така практика у нас в Харкові вже існує. Наприклад, у гімназії №23 з поглибленим вивченням німецької мови є договір про співпрацю з Німеччиною, і німецька сторона надає нам своїх вчителів», - повідомила Ольга Деменко.

При цьому вона додала, що педагоги з Харкова також поїдуть навчати студентів Цзинаня української мови.

На завершення зустрічі глава китайської делегації запросила представників Харківської міськради взяти участь в освітньому форумі, який відбудеться у Цзинані у вересні 2020 року.

Нагадаємо, угоду про встановлення побратимських відносин між Харковом і Цзінанем було підписано в травні 2007 року. У 2017 році між містами був також підписаний меморандум про взаєморозуміння. 

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини