Харків розвиває молодіжне співробітництво зі Словаччиною
06 лютого 2019 13:14 Міжнародне співробітництво
Харків розвиває молодіжне співробітництво зі Словаччиною Молодіжна рада при Харківському міському голові та Громадська організація «Словацька корпус українського студентства» сьогодні, 6 лютого, підписали Меморандум про співпрацю.

Захід відбувся у Харківській міській раді. Документ підписали голова Молодіжної ради при Харківському міському голові Михайло Лазарєв та голова організації «Словацька корпус українського студентства» Ярослав Куліна.

«Наша глобальна місія - зробити так, щоб ті люди, які виїхали з України вже багато років тому, і ті, хто зараз виїжджають на навчання до Європи, ділилися побаченим і будували своє майбутнє в Україні. Щоб зв'язки з українськими студентами, харків'янами, які навчаються в містах Словаччини, Польщі, Чехії та інших країнах, не слабшали, і молодь поверталася до Харкова, допомагаючи тут будувати сильне місто і сильну країну», - зазначив Михайло Лазарєв.

Ярослав Куліна теж харків'янин, він поїхав вчитися до Словаччини і сьогодні зізнався, що весь цей час тужив за рідним містом. Щоб допомогти адаптуватися в чужій країні таким же молодим студентам, як він, в 2015 році Ярослав з однодумцями заснували в місті Кошице громадську організацію «Словацький корпус українського студентства», яка представляє інтереси українських громадян. За цей час організація, зокрема, допомогла понад 300 студентам оформити довідку на тимчасове проживання в Словаччині. За словами Ярослава Куліни, на сьогоднішній день тільки в Кошице проживає близько 3 тис. молодих людей з України.

«Ми хочемо, щоб українська молодь, яка активно виїжджає за кордон, не залишала своє коріння і знала, що вона може повернутися в своє рідне місто і застосувати ті знання, які отримала за кордоном, на благо рідного краю. Тому що сьогодні дуже багато молодих людей залишають країну, не знаючи, що в Україні існує не менше можливостей для реалізації, ніж на Заході. Сподіваюся, що наша співпраця дасть позитивні плоди в цій роботі», - підкреслив Ярослав Куліна.

Як зазначив Михайло Лазарєв, в рамках підписаного меморандуму сторони планують проведення заходів, спрямованих на просування і підтримку співпраці з українською молоддю за кордоном, розробку і реалізацію спільних проектів та ініціатив, які сприятимуть розвитку зв'язків між молодіжними організаціями Харкова та Словаччини, а також обмін студентами, фахівцями та експертами в галузі молодіжної політики тощо.

Зокрема, Молодіжна рада спільно зі «Словацьким корпусом українського студентства» планує провести в Харкові форум за участю українських студентів, які навчаються за кордоном. В рамках заходу молоді люди, які проживають в країнах ЄС, поділяться досвідом та знаннями, які там отримали.

Крім того, в рамках співпраці зі словацькою стороною відбудеться візит представників Молодіжної ради в Кошице для знайомства з вищими навчальними закладами міста, а також обговорення можливості укладання угоди подвійного диплому між харківськими та словацькими вишами.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.


Друкувати
Останні новини