Харків розширює співпрацю з Угорщиною
26 червня 2019 14:49 Міжнародне співробітництво
Харків розширює співпрацю з Угорщиною Перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов сьогодні, 26 червня, зустрівся з Надзвичайним і повноважним послом Угорської Республіки в Україні Іштваном Ійдярто.

Також у зустрічі взяли участь аташе з питань економіки Посольства Угорщини в Україні Андраш Кадар і радник з питань культури і освіти Посольства Угорщини в Україні Тамаш Віцзіан.

Іштван Ійдярто вступив на посаду 2018 року. Це його перший візит до Харкова. Ігор Терехов представив послу місто, розповів про проекти, які реалізує міська влада, сторони обговорили перспективні напрямки співробітництва.

Посол Угорщини, зокрема, запропонував розширити економічні зв'язки. За його словами, на харківському ринку вже працюють угорські банк і авіакомпанія, і цей список можна поповнити. Ігор Терехов підтримав цю ідею, і сторони домовилися про спільне проведення бізнес-форуму.

Також іноземних гостей зацікавила культурна сфера Харкова. Посол зазначив, що в місті багато театрів, і можна було б розвивати культурні зв'язки.

Ігор Терехов в свою чергу підкреслив, що міська влада готова обговорити і підтримати запропоновані ідеї. Зокрема, до Харкова запросили угорський творчий колектив, щоб взяти участь у концерті, присвяченому Дню міста.

Перший віце-мер також зазначив, що зміцнити відносини допомогло б відкриття Почесного консульства Угорщини в Харкові.

«Ми пропонуємо створити в місті Почесне консульство Угорщини, щоб просувати бізнес-ідеї, розширювати культурні зв'язки, розвивати туризм. В Угорщині багато пам'ятників історії, культури, лікувальна природа. І ми хочемо приймати туристів у нас, тут. Харків - гарне цікаве місто, з багатою історією, яке динамічно розвивається, і нам є що показати», - сказав перший заступник Харківського міського голови.

Іштван Ійдярто зазначив, що розраховує на підтримку міської влади в пошуку кандидатури на посаду Почесного консула.

«Я вперше в Харкові, потрапив у сучасне, зелене місто, де живуть дуже приємні люди. Крім того, Харків практично IT-центр України, тут гарні виші, це студентське місто. Ми з допомогою влади знайдемо людину, яка може представляти Угорщину, і це буде дуже важливий крок вперед. Потенціал великий, і це точно не останній мій візит до Харкова», - сказав після зустрічі Іштван Ійдярто.

Довідка. Іштван Ійдярто (народ. 26 грудня 1963 р.) закінчив філологічний факультет Будапештського університету, проходив стажування в Конгресі США.

З 2000 року обіймав різні посади в дипломатичній сфері, в МЗС Угорщини. У 2010-2014 рр. - Надзвичайний і повноважний посол Угорщини в Росії, за сумісництвом в Узбекистані. У 2014-2018 рр. - Державний міністр Міністерства закордонних справ і торгівлі Угорщини. 27 грудня 2018 року вручив вірчі грамоти Президенту України.

Друкувати
Останні новини