Харків розробить План розвитку за участю німецьких партнерів
24 липня 2019 16:26 Співробітництво з міжнародними організаціями
Харків розробить План розвитку за участю німецьких партнерів Перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов сьогодні, 24 липня, зустрівся з директором проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» Німецького товариства розвитку «GIZ» Міхаелем Енгелем.

Проект реалізується в Україні з 2015 року. Його фінансують Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) і Державний секретаріат з економічних питань Швейцарської Конфедерації (SECO). Мета проекту - організація процесів розвитку в містах України з урахуванням положень Лейпцігської хартії сталого європейського міста. 

Реалізація першої фази проекту проходила у 2015-2019 роках. Місто Харків  відібрали для участі у другій фазі - на 2019-2023 роки. Реалізацію проекту планується розпочати у листопаді.

Як повідомив у ході зустрічі Міхаель Енгель, проект включає розробку планів інтегрованого розвитку міста, стійкої мобільності, розробку документації для інфраструктурних проектів. Також передбачається вибір великого проекту в сфері транспорту, для якого буде розроблено техніко-економічне обґрунтування і надано сприяння в пошуку джерела фінансування, а також будуть організовані семінари, навчальні поїздки та ін. для підвищення кваліфікації співробітників міської ради. 

Ігор Терехов повідомив, що у Харкові реалізують масштабні інфраструктурні проекти, оновлюють транспорт, реконструюють парки та сквери, тому думка і участь європейських експертів у розвитку міста дуже важлива і значима. Він зазначив, що міська влада надасть всіляке сприяння партнерам з GIZ і готова до плідної співпраці та реалізації нових проектів.

Після зустрічі Міхаель Енгель зазначив, що Харків - великий мегаполіс, з яким цікаво працювати.

«Основні цілі - підготувати два стратегічно важливі документи: стратегії з інтегрованого розвитку і мобільності. Ці два документи сьогодні є у кожного великого європейського міста. Це як дорожня карта розвитку. Вони будуть розроблені у сприянні з німецькими, місцевими експертами і жителями. Завдання - щоб у плануванні міста брала участь не тільки одна людина, наприклад, архітектор, а місцевий бізнес, громада, щоб усіма зусиллями допомогти у розвитку міста і зрозуміти, чого хочуть харків'яни. Ми не хочемо створити стратегії, які потім лежатимуть на полиці. Два документи включатимуть конкретні кроки реалізації, конкретні проекти, які потрібно реалізувати у європейському мегаполісі», - повідомив директор проекту GIZ.  

Після ознайомчого обговорення проекту з першим віце-мером представники GIZ зустрінуться з іншими заступниками Харківського міського голови. 

Друкувати
Останні новини