Харків приймає Товариство побратимства з Нюрнберга
18 липня 2019 15:02 Міжнародне співробітництво
Харків приймає Товариство побратимства з Нюрнберга Перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов сьогодні, 18 липня, зустрівся з членами Товариства побратимства Харків-Нюрнберг та іншими представниками німецької делегації.

У міськраді відбувся святковий прийом делегації. Також у заході взяли участь заступник міського голови - керуючий справами виконавчого комітету міської ради Тетяна Чечетова-Терашвілі та директор Департаменту міжнародного співробітництва Віктор Рудь.

Ігор Терехов подякував гостям за візит і зазначив, що німецькі партнери відіграють значну роль в інфраструктурному розвитку Харкова. Свого часу у співпраці з німецьким урядом та Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) було побудовано модульне містечко для вимушених переселенців із зони АТО, за участю GIZ в місті проводяться заходи щодо підвищення енергоефективності, ремонтуються і модернізуються дитячі садки і школи. А Харків і Нюрнберг пов'язують майже 30 років побратимських відносин.

«Радий зазначити, що 2020 рік - ювілейний у побратимстві між Харковом і Нюрнбергом. Нюрнберг послужив прикладом, простягнув руку допомоги і дружби в реалізації безлічі проектів у соціальній, гуманітарній, культурній, спортивній сферах. Сподіваюся, наша співпраця і надалі буде плідною та успішною», - сказав перший віце-мер і подарував гостям книгу про Харків.

Голова Товариства побратимства Харків-Нюрнберг Антьє Ремпе зазначила, що цього літа в Харків приїхали дві групи - жителі Нюрнберга та інших німецьких міст, які цікавляться Україною, а також десять школярів із Нюрнберга, які протягом трьох днів вивчають з харківськими ровесниками тему «Культура пам'яті і права людини». У листопаді у Німеччині організують захід для харківських школярів.

«Я дуже рада, що Харків так по-святковому зустрічає нас. Це ще один доказ того, наскільки живим є побратимство наших міст і наскільки тісно ми пов'язані. Вдячна Дому Нюрнберга, бажаю нашій групі з насолодою провести час у Харкові», - сказала Антьє Ремпе.

У ході зустрічі начальник відділу розвитку туристичної інфраструктури та іміджевих проектів Департаменту міжнародного співробітництва Олексій Понікаровський повідомив, що 2016 року міська рада, Почесне консульство ФРН та молодіжні організації створили туристичний маршрут з встановленням табличок з QR-кодами на об'єктах архітектури, пов'язаних з життям і діяльністю в Харкові відомих представників німецької національності. А найближчим часом буде видана книга «Німецький Харків». Цей путівник стане частиною великого проекту міської ради «Харків дипломатичний», мета якого, зокрема, - вивчати історію діяльності різних дипломатичних представництв, надавати допомогу в підготовці молодих дипломатів і співпрацювати з іноземними представництвами для реалізації в Харкові суспільно значущих проектів.

Зазначимо, що німецька делегація перебуватиме в Харкові до неділі. У програмі візиту - зустріч з Почесним консулом ФРН у Харкові Тетяною Гавриш, представниками «Фонду Конрада Аденауера», відвідання Будинку Нюрнберга, а також Меморіалу жертв тоталітаризму та німецького солдатського цвинтаря. Крім того, делегація відвідає енергоефективну школу у Новобаварському районі, яку модернізували в співробітництві з Нюрнбергом, і дитяче село «Відрадне», яке підтримує Товариство.

Довідка. Угоду про побратимські зв'язки між містами Харковом і Нюрнбергом підписано 29 квітня 1990 року. У 1993 році Муніципалітет Нюрнберга заснував Товариство побратимства Харків-Нюрнберг. Активну роль в цьому зіграла викладач російської мови в муніципальному навчальному центрі для дорослих Антьє Ремпе і керівник одного з управлінь муніципалітету Харальд Плампер. У 1995 році представники Товариства відкрили в Харкові культурно-просвітницький центр «Будинок Нюрнберга», де і сьогодні можна пройти курси німецької мови. У 1996-2006 рр. Товариство фінансувало благодійну їдальню терцентру Московського району (з 2007 року цим займається Фонд робітничої благодійності м. Берінгерсдорф-Швайг). З 2003 року товариство надавало фінансову допомогу дитячому відділенню міського тубдиспансеру, з 2005 року - фінансує благодійну їдальню в Слобідському районі. Німецькі благодійники допомогли відпочити в заміських таборах дітям-сиротам та дітям з малозабезпечених сімей Харкова. Також Товариство побратимства та Фонд робітничої благодійності надають допомогу «Благодійній станції соціальної допомоги» міста. Сьогодні Товариство побратимства об'єднує 96 осіб.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини