Харків прикрасили квіткові скульптури
30 травня 2018 15:18 ЖКГ
Харків прикрасили квіткові скульптури Інсталяції з квітів вже створили на кількох центральних вулицях міста, але частину з них вже пошкодили.

Як повідомив сьогодні, 30 травня, заступник директора СКП «Харківзеленбуд» Андрій Дронь, в сквері Поезії, біля пам'ятників Миколі Гоголю та Олександру Пушкіну висадили бегонії, а ближче до пам'ятника Гоголю створили із зеленої альтернантери чорнильницю з пером. Над створенням композиції з майже 6 тис. квітів працювала ціла команда професіоналів.

«Просто робити з металу - некрасиво, недоречно, тому створили фігуру з квітів. Працювали люди, які з металу робили форму, обшивали її. Працювали люди, які робили спеціальну земляну суміш, наповнювали форму, і в останню чергу працювали ті, хто прикрашав це все квітами. Кожну квіточку потрібно стиснути, вставити у формочку. Квітка висаджується одна біля одної, потім зайве вистригається, виходить фігура. Це довгий процес. Близько двох тижнів створювали каркас з металу, близько трьох днів створювали інсталяцію, на посадці було задіяно чоловік п'ять. Робота дуже трудомістка. Люди вкладали в неї душу», - розповів Андрій Дронь, зазначивши, що інсталяцію вже пошкодили, вирвавши частину «пера».

«Напевно, люди підійшли, побуцали ногами, спробували на міцність - чи можна зламати, вирвали шматочок пера. А це ж квітка, якщо ви на неї спробуєте облокотитися, вона зламається. Потім засохлі квіти доводиться замінювати новими», - сказав заступник директора підприємства.

Подібну квіткову композицію із зеленої альтернантери - дівчину з кошиком - пошкодили і в сквері біля фонтану «Дзеркальний струмінь».

«У народі її прозвали ласкаво Фіона. Але знову ж таки, всім хочеться доторкнутися, обійняти, спертися і сфотографуватися. Ми спеціально зробили підходи, обсипали гравієм, щоб людям було зручно, щоб не топтати газони, щоб людина підійшла спокійно і сфотографувалася. А сьогодні у Фіони пошкодили обличчя. Знаєте, це як маленька дитина - бере іграшку, і їй потрібно дізнатися, чому вона рухається, з чого вона складається. Мабуть, тут були дорослі діти», - прокоментував те, що трапилося, Андрій Дронь.

На спуску Халтуріна озеленювачі створили інсталяцію з метровими і півтораметровими метеликами з різнокольорових петуній, альтернантери, жовтого тагетеса. Як зазначив Андрій Дронь, їх, на жаль, вже теж пошкодили.

Але озеленювачі, незважаючи ні на що, продовжують прикрашати місто. Зокрема, сьогодні біля виходу зі ст. м. «Університет» («стекляшка») відкрили квіткову композицію з метеликом, який збирає нектар над квітником.

«Для композиції використовували альтернантеру зелену, коричневу, тагетес, ахирантес. Розфарбували крила райдужною фарбою, у неї вусики, ніжки. Він прямо над галявиною летить і нектар збирає. Вийшло дуже красиво», - розповів Андрій Дронь.

За його словами, вхід до Центрального палацу одруження тепер прикрашає не тільки композиція у вигляді букета нареченої, створена торік, але і пишна весільна сукня з різних квітів ніжної палітри. Біля композиції зроблена спеціальна підніжка в кілька сходинок, щоб дівчата могли стати і сфотографуватися.

«Сукня» вийшла пишною, гарною, ще й з бантиком. Для композиції використали бегонію, альтернантеру, хлорофітум ніжних відтінків», - повідомив заступник директора підприємства.

Крім того, озеленювачі завершують створення клумби біля пам'ятника козаку Харько, відкрили перший квітник за пам'ятником Тарасу Шевченку, висадили клумби на пр. Гагаріна та пр. Науки.

На схилі на Білгородському узвозі встановили композицію у вигляді двох тюбиків, з яких «випливає» фарба, і ще п'ять таких тюбиків, палітру і пензлик встановили на схилі по Полтавському Шляху. «Квітники зробили такі, ніби фарби різних кольорів течуть, перемішуються», - пояснив Андрій Дронь.

Заступник директора «Харківзеленбуду» підкреслив, що в планах підприємства - прикрасити Харків ще різними незвичайними квітковими інсталяціями. Головне, щоб люди до них дбайливо ставилися.

Зазначимо, що в Харкові вже висадили близько 1 мільйона квітів і планують висадити стільки ж.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини