Харків працює над скороченням викидів в атмосферу
13 листопада 2019 15:52 Співробітництво з міжнародними організаціями
Харків працює над скороченням викидів в атмосферу План дій для сталого енергетичного розвитку і клімату Харкова до 2030 року планується затвердити на найближчій сесії Харківської міської ради.

Про це сьогодні, 13 листопада, на засіданні постійної комісії з питань соціального захисту та охорони здоров'я Харківської міської ради повідомила директор Департаменту по взаємодії з міжнародними агенціями та фінансовими установами Ольга Дем'яненко. За її словами, в документі прописані заходи, які будуть реалізовані для поліпшення екологічної обстановки, клімату та енергоефективності в Харкові в найближчі 10 років.

«Це дуже важливий документ для міста. Він розроблений спільно з європейськими експертами, пройшов перевірку Європейської комісії і сьогодні реалізується практично у всіх міських програмах. Після прийняття Плану сталого розвитку Харків отримає можливість брати участь у грантових проектах, що реалізуються Євросоюзом, які раніше були для нас недоступні», - підкреслила Ольга Дем'яненко.

Вона нагадала, що зобов'язання знизити викиди вуглекислого газу Харків взяв на себе ще у 2017 році, коли приєднався до європейської ініціативи «Угода мерів», яка передбачає скорочення в містах викидів СО2 та інших парникових газів на 30% до 2030 року. Якщо місто виконає ці зобов'язання, у Харкова з'явиться можливість отримувати європейські гранти на реалізацію проєктів у сфері комунального господарства.

За словами директора департаменту, одним з таких кроків є модернізація тролейбусного парку в Харкові. Так, за кошти Європейського банку реконструкції та розвитку і Європейського інвестиційного банку для міста купуються нові тролейбуси, оснащені сучасними асинхронними двигунами, які відповідають екологічним нормам. Також у рамках реалізації Плану сталого розвитку заплановані заходи з модернізації КП «Харківські теплові мережі».

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини