Харків і Японія співпрацюватимуть у сфері впровадження роздільного збору сміття
01 березня 2018 13:34 Міжнародне співробітництво
Харків і Японія співпрацюватимуть у сфері впровадження роздільного збору сміття Перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов сьогодні, 1 березня, зустрівся з представниками Японського агентства міжнародного співробітництва «Джайка» (JICA).

Японська урядова компанія проводить дослідження з переробки ТПВ у трьох українських містах - Харкові, Києві та Дніпрі. Дослідження планується завершити до середини серпня, після чого будуть позначені можливі варіанти співпраці і сценарій допомоги уряду Японії Україні.

Як зазначив глава Японського агентства міжнародного співробітництва «Джайка» в Україні Кавано Такаакі, це може бути фінансова або технічна підтримка. Остання надається за трьома основними напрямками - економічний розвиток, поліпшення екологічної ситуації, процеси розвитку країни. Це може бути допомога в наданні обладнання, експертів, проведенні тренінгів. Головне - вибрати пріоритетні напрямки співпраці і через Міністерство економіки та торгівлі України виробити подальший план роботи.

У свою чергу Ігор Терехов запевнив, що міська рада надасть японській стороні для дослідження всю необхідну допомогу. За його словами, спосіб переробки ТПВ в Харкові вже визначено, і його не змінити. Зараз ведуться роботи з будівництва першого в Україні комплексу з переробки відходів, але при цьому залишається завдання - впровадити в місті роздільний збір сміття.

«Харків - єдине місто в країні, який реалізує проект з будівництва комплексу з переробки ТПВ та будівництва нового полігону. Ми вже можемо поділитися досвідом з іншими містами. У нас існує система очищення міста. Так, як прибирають у Харкові, напевно, не прибирають ні в одному місті України. Зараз ми хочемо впровадити роздільний збір сміття, і над цим потрібно працювати. На першому етапі ми хочемо реалізувати проект у школах, серед дітей. Школярі - це майбутнє покоління, і нам потрібно привчити їх до цього. Ми могли б співпрацювати в цьому напрямку, міська рада готова фінансувати цей проект. Це соціально значуща ініціатива, яка буде реалізована вперше в країні», - сказав перший віце-мер.

У свою чергу Кавано Такаакі зазначив, що у агентства «Джайка» є досвід у підвищенні обізнаності людей, інформуванні населення. За його словами, агенство продовжить своє дослідження в області переробки ТПВ і в березні ще раз відвідає Харків для подальшого обговорення співпраці.

Нагадаємо, що на будівництво комплексу з переробки ТПВ Світовий банк виділив Харкову понад 40 млн дол. Реалізація цього проекту дозволить скоротити викиди парникових газів на 80 тис. тонн на рік, а також скоротити обсяг захоронення сміття до 40 тис. тонн на рік.

За планом інвестиційного проекту, багатофункціональний комплекс з переробки побутових відходів буде розміщений на місці діючого полігону в Дергачах. Він передбачає рекультивацію всієї площі, будівництво сортувальних і переробних цехів і вироблення альтернативної енергії.

Довідка. «Japan International Cooperation Agency» - урядова організація, яка надає різні види технічної допомоги понад 150 державам і має близько 100 офісів за кордоном. У 2008 році агентство об'єдналося з відділом зарубіжного економічного співробітництва Японського банку міжнародного співробітництва (JBIC). В оновленому варіанті JICA стала найбільшим в світі агентством двостороннього розвитку, яке скоординовано надає технічну допомогу, пільгові кредити і грантову допомогу в різних галузях. Агентство є «єдиним вікном» в Японії, через яке надається допомога в цілях розвитку.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини