Харків ділиться досвідом роботи з Китаєм
22 червня 2021 18:27 Міжнародне співробітництво
Харків ділиться досвідом роботи з Китаєм Круглий стіл «Україна-Китай: зводячи мости» пройшов сьогодні, 22 червня, у Харківській міській раді.

У заході взяли участь представники органів місцевого самоврядування з Дніпра, Києва, Кривого Рогу, Кременчука, Полтави, Івано-Франківська, Сум, Хмельницького, Луцька, Мелітополя і Херсона, керівник китайської діаспори в Україні Лі Сюєган, представники дипломатичного корпусу, Товариства українсько-китайського міжрегіонального співробітництва та Українського дому в Пекіні, ректори вишів, представники ділових кіл.

Як зазначив перший заступник Харківського міського голови Олександр Новак, зараз Китай є для України надійним стратегічним партнером і посідає перше місце в структурі вітчизняного товарообігу в 2020 році у розмірі 15,5 млрд дол.

«Китай активно інвестує в ключові галузі України. Для нас перспективною є спільна реалізація інфраструктурних, енергетичних, телекомунікаційних та сільськогосподарських проєктів. Харків має давні партнерські відносини з китайськими містами Тяньцзінь і Цзінань, з якими ми розвиваємо взаємини в сфері культури, освіти, туризму. Також ми почали співпрацю з містом Шеньчжень. Тому ми ініціювали проведення цього заходу для колег з інших міст України, щоб поділитися своїм досвідом роботи з Китаєм», - підкреслив Олександр Новак.

Під час сьогоднішнього круглого столу гостям представили низку презентацій, присвячених бізнес-парку «Екополіс ХТЗ», досвіду роботи з китайськими містами-побратимами, налагодженню торговельно-економічного співробітництва тощо.

До 26 червня представники органів місцевого самоврядування ознайомляться зі специфікою взаємодії та основами успішної співпраці з китайськими партнерами. Для цього заплановано лекційно-практичні курси за темами, присвяченими історичним і культурним зв'язкам між Україною та КНР, адміністративній культури та діловому етикету в сучасному Китаї. Учасники занять дізнаються про особливості переговорів з китайськими партнерами, формування складу делегації для поїздки до КНР та ін.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини