Кабмін затвердив механізм підтримки інвесторів Євробаскету-2015
14 лютого 2014 11:43
Кабмін затвердив механізм підтримки інвесторів Євробаскету-2015 Уряд затвердив механізм підтримки інвесторів, що будують арени до Чемпіонату Європи з баскетболу 2015 року.
Україна продовжує підготовку до проведення в 2015 році Чемпіонату Європи з баскетболу згідно з планом. Ключові об'єкти турніру - нові мультифункціональні арени. Їх будують приватні інвестори за принципом державно-приватного партнерства. Всього вони вклали в проект вже понад 339 млн грн власних коштів. Тепер Кабмін затвердив постанову, згідно з якою держава компенсуватиме інвесторам процентні витрати за кредитами, що були залучені для будівництва арен. Зараз інвестори повинні в найкоротші терміни завершити підготовку документів для отримання кредитів.
 
«Підготовка та проведення Євробаскету-2015 створює нові можливості для розвитку України. Чемпіонат сприятиме розвитку спорту та популяризації здорового способу життя, а мультифункціональні арени стануть прикрасою міст і улюбленим місцем відпочинку їх мешканців. Ці об'єкти створять новий кластер економіки, адже у аренах-трансформерах можна буде проводити не лише змагання з багатьох видів спорту, а й різноманітні культурні, виставкові, розважальні заходи, тому держава підтримує інвесторів», - повідомив віце-прем'єр-міністр України, секретар Координаційного комітету з підготовки та проведення Євробаскету-2015 Олександр Вілкул.
 
Постанова Кабміну визначає процедуру відшкодування відсотків за запозиченнями, залученими інвесторами для будівництва арен. Однією з умов державної допомоги є дотримання основної вимоги фінансування будівництва арен: 25% його вартості складають власні кошти інвестора, а 75% - кредитні, відсотки за якими відшкодовує держава.
 
«МОК «Євробаскет-2015» працює з усіма інвесторами, які зобов'язалися побудувати арени до чемпіонату. Інвестори повинні укласти договори найближчим часом. Звертаємо особливу увагу на терміни введення арен в експлуатацію і на жорстке дотримання технічних та операційних вимог ФІБА Європа. Ці вимоги дуже високі, і арени з точки зору будівництва та організації змагань найвищого рівня повинні їм відповідати. Це , в свою чергу, дозволить нам як організаторам турніру провести його на найвищому рівні», - зазначив директор МОК «Євробаскет-2015» Маркіян Лубківський.
 
Арени мають бути введені в експлуатацію не пізніше 1 червня 2015 року.
 
Довідка. 39-й чемпіонат Європи з баскетболу серед чоловіків пройде у вересні 2015 року в Україні. У турнірі візьмуть участь 24 команди, які проведуть 90 матчів. Всього для Євробаскету-2015 будуються 7 арен: дві арени - у Києві та по одній - у Дніпропетровську, Донецьку, Львові, Одесі та Харкові. 
Друкувати
Останні новини