Ізраїль передав Харкову апарат ШВЛ і захисні костюми
17 грудня 2020 13:30 Медицина
Ізраїль передав Харкову апарат ШВЛ і захисні костюми Надзвичайний та Повноважний Посол Ізраїлю Джоел Ліон сьогодні, 17 грудня, передав гуманітарну допомогу Харківській міській клінічній багатопрофільній лікарні №17.

Медустанова отримала апарат штучної вентиляції легенів «VG70 Ventilsator» і захисне спорядження для медичних працівників - 60 тис. масок і 1,2 тис. костюмів.

За надану допомогу Державі Ізраїль подякувала заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан. За її словами, на початку пандемії медикам дуже не вистачало засобів індивідуального захисту і дихальної апаратури. Зараз у місті розгорнуто понад 600 ліжок для хворих на коронавірус, і допомога в період пандемії COVID-19 - дуже цінна.

«Допомога, яку ми отримуємо від вас, має величезне значення. Наша співпраця з Ізраїлем - багаторічна, і почалася вона задовго до пандемії. Ініціатором цієї співпраці був міський голова Геннадій Кернес. Щороку до нас приїжджала бригада лікарів з ізраїльських лікарень. Ми могли привезти до них на консультацію харків'ян, які важко хворіли, і потім відправити їх на лікування в Ізраїль. Також наші лікарі могли пройти там стажування», - повідомила віце-мер.

Директор Департаменту охорони здоров'я Юрій Сороколат зазначив, що апарат ШВЛ, який передала ізраїльська сторона, - дуже ефективний і має головну функцію для хворих з коронавірусною інфекцією - систему, яка забезпечує подачу кисню під тиском. За його словами, на сьогодні в лікарні №17 працює близько 30 апаратів ШВЛ і розгорнуто 210 ліжок для хворих на коронавірус.

«У нас тут досить апаратів ШВЛ, щоб забезпечити повноцінне надання медичної допомоги хворим на COVID-19. В основному, використовуються концентратори або кисневі точки, а ШВЛ - це для вкрай важких пацієнтів, які потребують штучної вентиляції легенів», - повідомив Юрій Сороколат.

Джоел Ліон розповів, що Ізраїль націлений співпрацювати з Харковом в економічній та медичній сферах.

«Ми передаємо допомогу від народу до народу. Сподіваємося, що наступним етапом буде економічне співробітництво. З 1 січня набуває чинності договір про вільну торгівлю між Україною та Ізраїлем, і я сподіваюся, що це послужить хорошим приводом для розвитку відносин. Але одне пов'язане з іншим: без здоров'я ми не можемо вести бізнес», - зазначив Джоел Ліон.

На зустрічі Надзвичайний і Повноважний Посол Ізраїлю висловив співчуття харків'янам у зв'язку зі смертю Харківського міського голови Геннадія Кернеса.

Зазначимо, що придбання обладнання для лікарні було профінансоване посольством Держави Ізраїль та Агентством з розвитку міжнародного співробітництва «МАШАВ».

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини