Ігор Терехов зустрівся з генконсулом Польщі Пьотром Стаханчиком
25 січня 2021 14:47 Міжнародне співробітництво
Ігор Терехов зустрівся з генконсулом Польщі Пьотром Стаханчиком Секретар Харківської міської ради Ігор Терехов сьогодні, 25 січня, провів зустріч із Генеральним консулом Республіки Польща в Харкові Пьотром Стаханчиком.

Ігор Терехов зазначив, що міська влада готова підтримувати різні ініціативи для того, щоб співпраця між Харковом і Республікою Польщею продовжувала успішно розвиватися.

«Нас пов'язують давні добрі взаємини, які зароджувалися ще давно. Величезний імпульс вони отримали при спільному проведенні та підготовці Чемпіонату Європи з футболу 2012 року. З тих пір темпи нашої співпраці не зменшуються», - сказав Ігор Терехов.

Він також зазначив, що для міста дуже важливо переймати досвід європейських країн, а Генеральне консульство Республіки Польщі в Харкові в цьому питанні дуже допомагає.

«Ми хочемо, щоб Харків увійшов у топ-100 міст світу. Сьогодні він демонструє небувалі темпи розвитку. Ми дуже багато благоустроюємо територій, розвиваємо не тільки центральну частину, а й спальні райони міста. Звичайно, для нас дуже важливо перейняти той досвід з організації внутрішньобудинкового простору, який сьогодні є у Варшави, Познані та інших найбільших польських міст. Найкращі реалізовані проєкти будемо адаптувати в Харкові», - сказав Ігор Терехов.

У свою чергу Пьотр Стаханчик зазначив, що зараз в Харкові проживає близько 3 тисяч поляків. Він подякував Ігорю Терехову за створення в місті сприятливого клімату для діяльності національних меншин.

«Харків був дуже важливим містом для поляків у 19-му - на початку 20-го століття. У вас є відкритість у питанні збереження пам'яті перебування великих поляків у Харкові, і це для нас дуже важливо. Зараз в місті відкрито 13 меморіальних дощок полякам. Напевно, немає міста, в якому їх було б більше», - сказав консул.

Пьотр Стаханчик додав, що Генеральне консульство Республіки Польші в Харкові є єдиним професійним дипломатичним представництвом країни-члена Євросоюзу і країни-члена Вишеградської групи. Він також зазначив, що в лютому група буде відзначати 30-річчя з моменту заснування.

«З цього приводу спільно з Департаментом міжнародного співробітництва міської ради вже плануємо онлайн-конференцію, а в травні в Харкові відкриємо виставку, присвячену Вишеградській групі. Також планується спільний проєкт з розвитку урбан-туризму. Ми візьмемо участь у розробці програми екскурсій Харковом з відвідуванням місць, пов'язаних з Польщею і поляками», - поділився планами Пьотр Стаханчик.

Учасники зустрічі також зазначили, що пандемія коронавірусу внесла свої корективи, але після її закінчення повноцінна співпраця між містами-побратимами відновиться. Зокрема, планується повернути авіарейс Харків-Варшава, який до пандемії був дуже затребуваним для харків'ян.

«Ми продовжимо розвивати співпрацю абсолютно у всіх сферах, починаючи від культури і закінчуючи економікою. Товарообіг між Харковом і Республікою Польща постійно збільшується. Так, пандемія вносить свої корективи, але ми розраховуємо на збільшення темпів його зростання», - підкреслив Ігор Терехов.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини