Ігор Терехов: Всі пожежні гідранти в місті повинні бути в робочому стані
21 грудня 2018 16:06 Місто
Ігор Терехов: Всі пожежні гідранти в місті повинні бути в робочому стані КП «Харківводоканал» повинно відремонтувати пожежні гідранти, розташовані на міських вулицях і підприємствах.

Таке рішення було прийнято сьогодні, 21 грудня, на засіданні Міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке провів перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов.

Як повідомив в ході засідання начальник Харківського міського відділу ГУ ДСНС України в Харківській області Володимир Юрченко, на сьогоднішній день з більш ніж 6,5 тис. пожежних гідрантів міста - 1841 знаходиться у неробочому стані, частина з них розташована на підприємствах і особливо важливих об'єктах. За його словами, найбільш проблемними в цьому питанні є Київський, Шевченківський, Немишлянський і Новобаварський райони, де зосереджено 30-40% всіх несправних гідрантів. Крім того, на більш ніж 500 пожежних кранах відсутні необхідні вказівники.

«Як правило, велика кількість пожеж відбувається в нічний час, і на даний момент відсутні 569 вказівників, в зв'язку з чим ускладнюється і затягується процес пожежогасіння. Таку кількість було виявлено після весняної перевірки, після осінньої - жоден вказівник не додався», - зазначив Володимир Юрченко.

Перший віце-мер доручив керівництву КП «Харківводоканал» і районних адміністрацій найближчим часом розробити графік ремонту і відновити всі несправні гідранти.

«Я хочу отримати від вас чіткий графік, коли ви полагодите всі пожежні гідранти в Харкові. Всі вони повинні знаходитися в робочому стані, і з цим ми миритися не будемо. Тому даю вам 10 днів, щоб скласти графік, коли і як ви це зробите», - підкреслив Ігор Терехов.

Крім того, в ході засідання Володимир Юрченко доповів про стан систем протипожежного захисту та димовидалення у висотних будинках міста. Так, з 706 міських багатоповерхівок у 290 будинках не працюють системи димовидалення, ще в більш половині будинків необхідно відновити системи протипожежного захисту. За його словами, для вирішення цієї проблеми було проведено нараду з житловими службами, на якому розробили план заходів, щоб найближчим часом привести системи внутрішнього протипожежного водопроводу в робочий стан. Також відпрацьовуватимуться ситуації, як не допускати захаращення шляхів евакуації.

У свою чергу директор Департаменту житлового господарства Роман Нехорошков зазначив, що з початку року в багатоповерхових будинках міста відремонтували 60 систем димовидалення, ремонт ще більше 10 планують завершити до кінця року.

«У процесі цієї роботи встановлюються антивандальні двері для запобігання крадіжок устаткування, оскільки в цьому році крадіжки сталися на 56 системах. З метою недопущення вандалізму КП «Жилкомсервіс» уклало договір на обладнання приміщень, де знаходяться системи димовидалення, охоронною сигналізацією», - повідомив Роман Нехорошков. За його словами, на сьогоднішній день взяті під охорону 75 систем в 66 житлових будинках.

У зв'язку з озвученою проблемою Ігор Терехов доручив комунальним службам, ДСНС і профільним департаментам розробити механізм відновлення систем протипожежного захисту та димовидалення у житлових будинках.

«Збирайте спільну нараду і прийміть технічне рішення, відповідно до якого ми будемо розуміти, скільки необхідно місту виділити коштів, щоб навести лад у цих будинках», - підсумував Ігор Терехов.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини