Ігор Терехов: Виграє той, хто надасть інвесторам максимальні можливості для розвитку
06 жовтня 2021 13:48 Міжнародне співробітництво
Ігор Терехов: Виграє той, хто надасть інвесторам максимальні можливості для розвитку Секретар Харківської міської ради Ігор Терехов сьогодні, 6 жовтня, зустрівся з Надзвичайним і Повноважним послом Швейцарії в Україні Клодом Вільдом.

Зустріч пройшла перед Міжнародною конференцією «Харків: розвиток та інвестиції». У зустрічі також взяв участь президент групи «DCH» Олександр Ярославський.

Сторони обговорили приватно-державне партнерство і реформу децентралізації. Зокрема, Клод Вільд зазначив, що у Швейцарії було багато успішних міст, але не було залучення людей в подальший розвиток країни. Можливість приймати рішення швейцарцям надала реформа децентралізації, в результаті якої 15% податків, сплачених, наприклад, у Женеві, йде до центральних органів влади, а 85% залишається в регіоні. Клод Вільд зазначив, що успішну країну допомогли побудувати інвестори, тому дуже важливе партнерство бізнесу, місцевої влади та уряду. 

Ігор Терехов розповів про можливості Харкова. Секретар міської ради повідомив, що сьогодні в місті роблять все можливе для створення сприятливого інвестиційного клімату, оскільки хочуть розвивати промисловий потенціал та IT-технології. Він зазначив, що допомогла б цьому передача більших повноважень на місця.

«Ми маємо самі визначати, що робити в місті. Повинні оберігати інвесторів, які хочуть вкладати кошти в наш регіон і місто, і мати можливість самостійно приймати податкові пільги для них на місцевому рівні. Це справжня реформа всього. Тоді буде конкуренція серед міст, і виграє той, хто надасть інвесторам максимальні можливості для розвитку», - підкреслив Ігор Терехов.

Зі свого боку Олександр Ярославський навів приклад успішного партнерства інвесторів, державної та місцевої влади. За його словами, до чемпіонату Європи з футболу 2012 року в Харкові побудували готель, дороги, стадіон та аеропорт, завдяки чому пасажиропотік зріс з 100 тис. до 1,5 млн людей на рік. У подальших планах - провести у місті Суперкубок УЄФА і реалізувати проєкт «Екополіс ХТЗ», завдяки якому вдасться створити близько 15 тис. нових робочих місць.

Клод Вільд підтримав вищесказане і зазначив, що Швейцарія підтримує Україну в реалізації реформи децентралізації та візьме участь у форумі з реформ в Україні, який пройде цього року.

«Ми зацікавлені у співпраці з Україною в довгостроковій перспективі. Ми розуміємо, що у Харкова і країни в цілому дуже великий потенціал і ресурс», - зазначив посол Швейцарії.

2498 / 5000

Результаты перевода

Зустріч пройшла напередодні Міжнародної конференції «Харків: розвиток та інвестиції». Також в ній взяв участь президент групи «DCH» Олександр Ярославський. Сторони обговорили приватно-державне партнерство і реформу децентралізації. Клод Вільд повідомив, що в Швейцарії було багато успішних міст, які непогано розвивалися, але не було залучення людей в подальший розвиток країни. В цьому свого часу допомогла реформа децентралізації, яка дала людям можливість приймати рішення. В результаті 15% уплоченних податків в Женеві йде до центральних органів влади, а 85% залишається в регіоні. Клод Вільд зазначив, що тільки партнерство місцевої влади, уряду та інвесторів може допомогти розвитку країни. «Ми зацікавлені у співпраці з Україною в долгочрочной перспективі. Ми розуміємо, що у Харкова і країни в цілому - дуже великий потенціал і ресурс », - зазначив Посол Швейцарії. Ігор Терехов розповів про можливості Харкова. Секретар міської ради повідомив, що сьогодні в місті роблять все можливе для створення сприятливого інвестиційного клімату, так як хочуть розвивати промисловий потенціал і IT-технології. Він зазначив, що допомогла б цього передача більших повноважень на місця. «Ми обіцяли самі визначати, що робити в місті. Повинні оберігати інвесторів, які хочуть вкладати кошти в наш регіон і місто, і мати можливість самостійно приймати податкові пільги для них на місцевому рівні. Це справжня реформа всього. Тоді буде конкуренція серед міст та виграє той, хто надасть інвесторам максимальні можливості розвиватися », - підкреслив Ігор Терехов. Зі свого боку Олександр Ярославський навів приклад успішного партнерства інвесторів, державної та місцевої влади. За його словами, до чемпіонату Європи з футболу 2012 року в Харкові побудували готель, дороги, стадіон та аеропорт, завдяки чому пасажиропотік зріс з 100 тис. До 1,5 млн осіб на рік. У подальших планах - провести Супер-кубок до Харкова і реалізувати проект Екополіс ХТЗ. «Це проект загальнонаціонального масштабу. Близько 15 тис. Нових робочих місць, близько 500 тис. Кв. м складських, житлових площ, центр для IT-сектора. це десять років. Його релаізація вже починається. Кожні три роки бми будемо здавати близько 150 тис. Кв. м », - розповів про перспективи Олександр Ярославський. Клод Вільд зазначив, що Швейцарія підтримує Україну в реалізації реформи децентралізації та візьме участь у форумі з реформ в Україні, який пройде в цьому році.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини