Ігор Терехов відкрив міжнародний туристичний форум
24 травня 2019 13:56 Міжнародне співробітництво
Ігор Терехов відкрив міжнародний туристичний форум XI Міжнародний туристичний форум «Харків: партнерство в туризмі» відкрився сьогодні, 24 травня, у готелі «Premier Palace Hotel Kharkiv».

У ньому беруть участь 54 делегації, в тому числі 35 іноземних з 20 країн світу. Серед почесних гостей - представники Всесвітньої федерації туристичних міст (World Tourism Cities Federation), в яку входять 50 мегаполісів і туристичних центрів світу, і Всесвітньої туристської організації (ЮНВТО) - міжнародної організації ООН в галузі туризму.

Форум відкрив перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов. Він зазначив, що в минулому році Харків відвідали 1 млн 200 зарубіжних туристів і 5 млн жителів України. Це хороший показник, але мета міста - залучити ще більше гостей.

«У нас немає історичних пам'яток, які залучали б мільйони туристів, але міська влада на чолі з мером працює над тим, щоб створювати нові туристичні місця. Для цього ми свого часу реалізували проект, яким може пишатися Україна, - парк імені Горького. Сьогодні в парк приїжджають жителі різних регіонів країни. Зараз займаємося реконструкцією зоопарку. Таких, яким він повинен стати, - одиниці в Європі. Ведемо реконструкцію саду Шевченка, скверу на пл. Свободи і втілюємо в життя інші значущі проекти. У Харкова великий потенціал, який ми розвиваємо. Нам ще є над чим працювати, тому ми проводимо щорічний туристичний форум», - зазначив Ігор Терехов.

Він запросив учасників форуму на святкування Дня міста Харкова і побажав усім успішної роботи.

Радник першого віце-прем'єр-міністра - міністра економічного розвитку і торгівлі України Іван Ліптуга в своєму виступі зазначив, що 11-й харківський туристичний форум зібрав велику кількість іноземних делегацій і найбільших міжнародних організацій. Це знак того, що Харків помічений і входить до числа міжнародних туристичних центрів.

«Для України Харків - найважливіший центр не тільки науковий, промисловий, але й туристичний. Харків і туризм нерозривно пов'язані. В останні роки ми просуваємо Харків, як і інші міста, на міжнародних виставках. Цей рік був оголошений роком якості і вдосконалення в сфері туризму. Наступна наша панель буде присвячена цій темі. Ми повинні розуміти, що за маркетингом наших дестинацій стоїть якість. Туризм цілої країни потрібно сприймати як управління одним підприємством. Немає права на помилку, і ми повинні підтримувати загальний національний туристичний продукт. Я вітаю Харків з черговим успішним форумом», - зазначив Іван Ліптуга.

Координатор зі зв'язків з країнами Всесвітньої туристської організації при ООН Беке Джакелі побажав представникам туристичної сфери України розвитку. За його словами, основа успішної роботи - це ефективне приватне партнерство. «Я бажаю вам успіху. Ви прекрасні люди, і у вас прекрасне майбутнє», - сказав Беке Джакелі.

Зазначимо, що форум проходитиме до 26 травня. У його програмі - міжнародна конференція «Подієвий туризм як частина креативної економіки і економіки вражень», підведення підсумків конкурсу проектів «Я люблю Харків», експозиція туристичного потенціалу зарубіжних міст-партнерів, Міжнародний фестиваль мистецтв і подорожей, мета якого - підтримка аудіовізуальних мистецтв, які розкривають тему туризму та інші заходи.

Друкувати
Останні новини