Ігор Терехов презентував проєкт реконструкції модульного містечка для вимушених переселенців
21 січня 2022 13:13 Місто
Ігор Терехов презентував проєкт реконструкції модульного містечка для вимушених переселенців Харківський міський голова Ігор Терехов сьогодні, 21 січня, презентував проєкт реконструкції модульного містечка на пр. Льва Ландау для вимушених переселенців зі Сходу України.

Проєктом передбачено ренновацію старих будівель на нові триповерхові гуртожитки. Таке рішення Ігор Терехов представив під час візиту до модульного містечка Віцепрем'єра – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук.

Міський голова повідомив, що проєкт розроблено, і його можна реалізувати за умов співфінансування із бюджету міської територіальної громади та державного бюджету, 30% на 70% відповідно.

«Назріла потреба кардинально переглянути умови, в яких перебувають люди. Звісно, ​​все, що залежить від міської влади, ми робимо. Разом із людьми підтримуємо містечко у житловому стані. Інакше сказати не можу, але проблему треба вирішити. Термін служби приміщень минув у 2017 році, модульне містечко було розраховане на три роки», - зазначив Ігор Терехов.

Міський голова наголосив, що проєкт типовий. Необхідно буде отримати необхідні технічні умови, підвести комунікації, передбачити власні котельні та цього року розпочати реконструкцію. Він наголосив, що, якщо уряд схвалить такий проєкт, місто готове закласти необхідні кошти вже у лютому.

«Наша мета – поступово переселити сім'ї, які тут мешкають, у нормальні умови», - заявив Ігор Терехов.

Також до реалізації ініціативи може приєднатись Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ). За інформацією їхніх представників, таку можливість обговорять із урядом Німеччини.

Ірина Верещук подякувала GIZ за участь та зазначила, що Міністерство економіки Німеччини розглядає ймовірність реалізації нового проєкту. За її словами, лише 12% вимушених переселенців мають постійне житло, решта живе у родичів, орендують та шукають інші можливості проживання.

«Які рішення ухвалити – залежить від усіх нас. Ми почнемо з Харкова, як я й казала. Ви взяли удар на себе, а тепер маєте отримати підтримку держави та німецької влади», - наголосила Віцепрем'єр.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини