Ігор Терехов: Перемогти наркоманію в Харкові - це наш обов'язок перед майбутніми поколіннями
30 березня 2021 18:31 Місто
Ігор Терехов: Перемогти наркоманію в Харкові - це наш обов'язок перед майбутніми поколіннями Відкрите засідання Координаційної ради з питань реалізації державної політики щодо попередження наркоманії відбулося сьогодні, 30 березня, у Харківській міській раді.

У ньому взяли участь секретар міської ради Ігор Терехов, заступник міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан, директори профільних департаментів міськради, представники Національної поліції в Харківській області, а також керівники та представники громадських організацій, які займаються допомогою, підтримкою і реабілітацією наркозалежних.

Ігор Терехов зазначив, що останнім часом міська влада спільно з правоохоронними органами та громадськими організаціями активізувала роботу з питання боротьби з наркоманією, проте потенціал цієї боротьби потрібно розширювати.

«Ми повинні зробити все можливе, щоб наркотики припинили своє існування в місті Харкові. Це наш обов'язок перед майбутніми поколіннями. Останнім часом в цьому плані дуже активізувалися співробітники поліції. Однак я вважаю, що потенціал боротьби з наркотиками в Харкові поки використаний не повністю. Я прошу, щоб кожен з вас поставився до цієї роботи дуже відповідально. Ми повинні виробити алгоритм, який дозволить перемогти цю біду», - звернувся до членів Координаційної ради Ігор Терехов.

В ході засідання головний спеціаліст Департаменту освіти Ірина Тарасенко повідомила, що масштабна профілактична робота щодо запобігання наркоманії проводиться сьогодні в установах освіти. Зокрема, зі школярами, педагогами і батьками працюють фахівці, проводяться тренінги та лекції про шкоду наркотиків, серед учнів проходять медогляди, де лікарі намагаються виявляти подібні проблеми.

Також вона підкреслила, що важливим попереджувальним чинником є ​​організація змістовного дозвілля для дітей. Так, у новому навчальному році в місті працюють понад 2,5 тис. різнопрофільних гуртків і секцій, де школярі можуть з користю проводити свій вільний час.

У свою чергу начальник відділу зі зв'язків з громадськістю Управління патрульної поліції Департаменту патрульної поліції в Харківській області Марина Кульбачна нагадала, що в Харкові діє проєкт «Шкільний офіцер поліції», в рамках якого 12 патрульних поліцейських проводять інтерактивні заняття з профілактики наркотичної та інших видів залежності в навчальних закладах міста. За січень-березень співробітники патрульної поліції провели 1 400 занять у школах, 617 зустрічей з адміністраціями навчальних закладів і 126 - з батьками. Також за цей час було проведено 175 занять в онлайн-форматі.

«Звичайно ж, багато що залежить від роз'яснювальної роботи. Потрібно розповідати про шкоду цієї гидоти, показувати конкретні приклади покалічених доль, з фотографіями. Наші діти повинні розуміти, чим це все може для них скінчитися», - підкреслив Ігор Терехов.

За словами глави БО «Харківський благодійний фонд «Благо» Володимира Казуся, в місті також дуже гостро стоїть проблема з утилізації використаних шприців наркозалежних. Він розповів, що своїми силами волонтери прибирають шприци з під'їздів, дворів і парків міста, проте механізмів їх утилізації в місті немає. Ігор Терехов зазначив, що за його дорученням такий механізм буде розроблений.

Нагадаємо, що в місті працює програма «Чисте місто». Комунальні служби зафарбовують написи на фасадах з адресами наркомагазинів, працюють чат-боти для блокування інтернет-ресурсів з продажу наркотиків та анонімного повідомлення про їх розповсюдження.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини