Ігор Терехов: Пам'ятати про жертви нацистського терору - наш обов'язок
29 вересня 2021 13:24 Місто
Ігор Терехов: Пам'ятати про жертви нацистського терору - наш обов'язок Національний урок пам'яті до 80-тих роковин трагедії Бабиного Яру відбувся сьогодні, 29 вересня, в Харківському науковому ліцеї-інтернаті «Обдарованість».

Захід відкрив секретар Харківської міської ради Ігор Терехов. Він зазначив, що Друга світова війна - найбільш трагічна сторінка в історії світової цивілізації, яка принесла людству важкі страждання.

«Зовсім поруч з нами знаходиться Дробицький яр - символ жахів цієї війни для Харкова. Під час німецької окупації тут було розстріляно, замучено, знищено 20 тис. харків'ян, серед яких були і діти. У них просто забрали життя, не маючи на це ніякого права. Пам'ятати про жертви нацистського терору - наш святий обов'язок. Я дуже хочу, щоб ви виросли добрими, щасливими і самодостатніми людьми. Ви - ті, хто буде творити історію Харкова. Зробіть так, щоб це зло ніколи не повторилося», - звернувся до дітей Ігор Терехов.

Зазначимо, що сьогодні, 29 вересня, Національний урок пам'яті до 80-тих роковин трагедії Бабиного Яру одночасно пройшов у 15 тис. шкіл України. Урок пам'яті організований Меморіальним центром Голокосту «Бабин Яр» спільно з Міністерством освіти і науки України. Урок покликаний виробити негативне ставлення до фактів дискримінації, зневаги до людської гідності, посяганню на право на життя.

Довідка. Бабин Яр - урочище в північно-західній частині Києва, місце масових розстрілів німецьким окупаційним командуванням людей різних національностей під час Другої світової війни. Жертвами нацистів стали євреї, роми, радянські військовополонені, українські націоналісти та ін. За різними підрахунками, в Бабиному Яру в період з 1941 по 1943 рік було розстріляно від 70 до 200 тис. осіб.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини