Ігор Терехов: Харків'яни хочуть, щоб у місті був проспект маршала-переможця!
16 червня 2021 16:22 Місто
Ігор Терехов: Харків'яни хочуть, щоб у місті був проспект маршала-переможця! Харківський окружний адміністративний суд сьогодні, 16 червня, в повному обсязі задовольнив позовну заяву Харківської міської ради.

Як повідомили в Юридичному департаменті, в позові йшлося про визнання протиправним і недійсним окремого пункту розпорядження Харківської обласної державної адміністрації від 17 травня 2016 року «Про перейменування об'єктів топоніміки м. Харкова», яким об'єкт топоніміки «проспект Маршала Жукова» був перейменований на «проспект Петра Григоренка».

«Підставою оскарження зазначеного розпорядження стало порушення встановленої Конституцією України та законами України процедури його видання, а саме: не проведена державна реєстрація розпорядження як нормативно-правового акту, порушений порядок проведення громадського обговорення зі зміни назви об'єкта топоніміки, не оприлюднені у встановленому законодавством порядку проєкт розпорядження, не застосовано положення Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборона пропаганди їхньої символіки», які встановлюють винятки під час присвоєння назв об'єктам топоніміки, тощо», - пояснили в департаменті.

Суд погодився з доводами міськради і дійшов висновку про порушення процедури видачі зазначеного розпорядження.

Секретар Харківської міської ради Ігор Терехов прокоментував судове рішення.

«Я вітаю всіх харків'ян з цією судовою перемогою! Проспект Маршала Жукова в Харкові був, є і буде. І відбувається це всупереч дивної, скажу так, позиції суддів інших судів, які раніше ухвалювали рішення не на користь городян. А ми - харків'яни - хочемо, щоб у місті був проспект, названий ім'ям маршала-переможця!» - зазначив Ігор Терехов.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини