Ігор Терехов: Харків готовий допомагати біженцям і переселенцям в рамках своєї компетенції
28 вересня 2016 12:33 Міжнародне співробітництво
Ігор Терехов: Харків готовий допомагати біженцям і переселенцям в рамках своєї компетенції Зустріч представників Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців в Україні з першим заступником міського голови Ігорем Тереховим відбулася сьогодні, 28 вересня, в Харківській міськраді.

В ході зустрічі сторони обговорили питання, пов'язані з наданням допомоги тимчасово переміщеним особам і біженцям з боку міської влади Харкова.

Ігор Терехов повідомив, що незважаючи на те, що Харків - прифронтове місто, міській владі вдалося зберегти в ньому мир. За весь час військового конфлікту на Донбасі Харків прийняв найбільшу кількість тимчасово переміщених осіб, і на даний момент тільки офіційно в місті налічується близько 118 тис. людей, які переїхали з зони АТО.

За словами першого заступника міського голови, переселенцям в Харкові надають медичну та соціальну допомогу, в місті немає жодного дитсадка або школи, де б не було дітей із зони АТО, також у місті займаються працевлаштуванням тимчасово переміщених осіб. Крім того, зараз місто щільно займається організацією центрів надання соціальних послуг. Найближчим часом вони з'являться в двох районах Харкова. Також навесні відкриється Регіональний центр надання адміністративних послуг, де крім адмінпослуг можна буде отримувати і послуги в соціальній сфері. Ці центри, як і інші соціальні установи Харкова, активно працюють в питанні надання допомоги переселенцям.

У свою чергу старший радник з юридичних питань Управління Верховного Комісара ООН Юг Біссо зазначив, що зараз місія ООН, крім допомоги переселенцям з Донбасу, допомагає і біженцям з країн Близького Сходу. Представники місії попросили допомоги у співпраці й у Харківської міськради.

Ігор Терехов зазначив, що міська влада готова допомогти іноземним громадянам, які покинули свої країни в зв'язку з військовим конфліктом, в рамках своєї компетенції і готова працювати в цьому напрямку в правовому полі.

«Перш за все, ми вважаємо, повинна бути створена державна цільова програма, яка допоможе вирішувати проблеми біженців. Це і питання соціальної й медичної допомоги, і реєстрації. Такої цільової програми потребують також переселенці. Тому що міський бюджет не може впоратися з таким навантаженням», - повідомив перший заступник міського голови.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини