Храм за Дзеркальним струменем побудують протягом двох років
20 листопада 2013 11:31
Храм за Дзеркальним струменем побудують протягом двох років У центрі міста побудують Храм Жінок-Мироносиць.
Про це сьогодні, 20 листопада, під час сесії міської ради повідомив Харківський міський голова Геннадій Кернес.

Він зазначив, депутати попередніх скликань пропонували на цьому місці побудувати торговий центр.

«Торгового центру там точно не буде. Там буде побудований храм. Ми продовжуємо відроджувати велич Харкова. Храм побудують впродовж двох років. Довгобуду там не буде», - зазаначив Геннадій Кернес.

Нагадаємо, Харківська міськрада 25 вересня надала релігійній громаді Святих Жінок-Мироносиць Української православної церкви дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,33 га по вул. Чернишевській, 17 для будівництва храму Святих Жінок-Мироносиць. Як сказано в рішенні міськради, виділення земельної ділянки для будівництва храму визнано суспільною потребою, зумовленою інтересами територіальної громади Харкова.

Проект храму Жінок-Мироносиць презентували в 2008 році. Його автор - харківський архітектор Павло Чечельницький. Храм відноситься до типу традиційних українських храмів з дев'ятьма куполами. Загальна площа 2 -3- поверхової будівлі - 1 тис. 222,7 кв. м, висота - імовірно 45 м. Проектом передбачений цокольний поверх, де буде нижній храм з вівтарем і іконостасом. На другому поверсі - головний молитовний зал з трьома вівтарями, розрахований на 330 парафіян та хори. Будівля має бути побудована з цегли, оштукатурена і пофарбована в білий колір з куполами «під золото».

Довідка. Храм, названий на честь Жінок-Мироносиць, існував у Харкові в цьому місці з кінця XVII століття до 30-х років XX століття.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини