Харків'яни вивчили досвід Варшави у сфері ЖКГ
30 вересня 2011 11:48
Харків'яни вивчили досвід Варшави у сфері ЖКГ Харківська делегація на чолі із заступником Харківського міського голови з питань ЖКГ Андрієм Парамоновим вивчила досвід Варшави у сфері житлово-комунального господарства.

Харків'яни оглянули об'єкти комунальної сфери, зокрема, ознайомилися з програмою реформування водно-каналізаційної системи Варшави. «За три роки в польській столиці пройдено перший етап реформи водопровідно-каналізаційної системи. За цей час замінено 230 км трубопроводів. Тепер у Варшаві лише кілька поривів на день, що позначається на собівартості послуг. Підвищення зарплати і вартості електроенергії підвищило ціну на послуги водопостачання та водовідведення. Проте саме за рахунок зниження водовтрат нам вдалося знизити споживання води вдвічі», - розповів заступник Харківського міського голови.
Крім того, варшавська мерія робить шумову карту міста, куди наносять маршрути руху трамваїв, шуми від індустріальних районів і транспортних потоків. «Подібна програма створюється раз на п'ять років і передбачає заходи зі зниження шумів для більшої зручності мешканців», - зазначив Андрій Парамонов.
Що стосується поводження з тваринами, поляки збудували муніципальний притулок для 2200 собак та 200 котів, яких стерилізують і перетримують. Жителі міста вносять пожертви на утримання тварин або можуть забирати звірів з притулку собі, а власникам домашніх собак мерія дарує щіточки і совочки для прибирання за вихованцями під час прогулянок.
«У Варшаві широко залучають інвестиції для житлово-комунальної сфери. Наприклад, за італійськими технологіями побудовано сміттєспалювальний завод, який сортує сміття, спалює відходи і вивозить неспалюваний залишок (5-10% від загального обсягу сміття) на полігон. Завод виробляє електроенергію для власних потреб і на продаж. А спеціальну вентиляцію на очисних спорудах, які розташовані в самому центрі Варшави, поставили італійці та громадяни Швейцарії. Однак найважливіше, що поляки ставляться до свого житла як до майна і беруть участь в ремонті своїх будинків», - повідомив заступник Харківського міського голови.

Довідка. Стажування у Варшаві харківська делегація на чолі із заступником Харківського міського голови з питань ЖКГ Андрієм Парамоновим проходила 19-24 вересня. Стажування проводили коштом МЗС Польщі, у ньому брали участь представники п'яти українських міст - Києва, Харкова, Дніпропетровська, Одеси та Львова. Учасники стажування ознайомилися з перебігом реалізації в Польщі Програми ревіталізації - реабілітації навколишнього середовища.
 

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини