Гості з різних країн і Харків часів козацтва - у місті пройде туристичний форум
03 травня 2018 14:34 Міжнародне співробітництво
Гості з різних країн і Харків часів козацтва - у місті пройде туристичний форум Х Міжнародний туристичний форум «Харків: партнерство в туризмі» відбудеться 16-17 травня в Харкові.

Про це сьогодні, 3 травня, в прес-центрі Харківської міської ради повідомила заступник директора Департаменту міжнародного співробітництва Юлія Згурська.

За її словами, це ювілейний форум, тому харків'янам і іноземним гостям варто очікувати нових тем для обговорення і незвичайних перфомансів. Тема цьогорічного форуму - збереження культурної спадщини та вплив цього процесу на розвиток туризму у містах.

16 травня в готелі «Харків Палас» пройде конференція та дискусії, в ході яких учасники форуму обговорять кілька тем. Так, працюватимуть три секції - перша, присвячена збереженню культурної спадщини, друга - роботі конвенційних бюро (агентства, які займаються підготовкою та проведенням різних заходів), а третя буде присвячена туристичному маркетингу. В рамках третьої секції під назвою «Маркетинг як фактор розвитку і промоції туристичних продуктів і дестинацій» будуть підведені підсумки конкурсу туристичних проектів «Я люблю Харків». Цей конкурс проводиться в місті вже втретє. Цього року на конкурс надійшло 10 повноцінних, детально розроблених проектів. В ході форуму будуть нагороджені переможці конкурсу.

«Деякі з проектів, які брали участь в попередніх кронкурсах, вже були реалізовані. Наприклад, фестиваль стріт-арту «Kharkiv Smart Fеst», який не переміг в нашому конкурсі, але так сподобався організаторам, міській владі, що ми його реалізували», - розповіла Юлія Згурська.

Для участі у форумі вже зареєструвалися представники з більш ніж 10 українських міст, в тому числі - Львова, Одеси, Дніпра, а також 17 делегацій з 10 країн світу. За словами Юлії Згурської, всього на форум очікуються 24 делегації з 14 країн - Грузії, Ізраїлю, Німеччини, Польщі, Словаччини, Словенії, Угорщини, Чехії, Туреччини. Вперше або після довгої перерви візьмуть участь представники з Болгарії, Великої Британії, Іспанії, Кіпру, Китаю, а також європейська організація «Europa Nostra», яка займається питаннями збереження культурної спадщини. Її представники розкажуть про свою роботу і, крім того, допоможуть у виборі тем для заходів, які проведуть в Харкові в рамках Днів європейської спадщини.

«Щорічно ми проводимо Дні європейської спадщини, Європейський тиждень місцевої демократії, за проведення якого Харків удостоєний нагороди «Місто 12 зірок». Ми проводимо комплекс заходів, в тому числі в рамках президентства Харкова в Асоціації міст-володарів Призу Європи. Туристичний форум - це частина цих заходів», - зазначила Юлія Згурська.

Зареєструватися для участі в туристичному форумі можна тут. Реєстрація буде відкрита ще тиждень.

17 травня пройде відкрита для всіх гостей міста і харків'ян частина заходу. На деякий час Покровський сквер перетвориться на своєрідну машину часу. Як зазначила Юлія Згурська, гості зможуть побачити Харків кінця XVII - початку XVIII століття, а також познайомитися з сучасною культурою. Це буде синтез культур, сучасності та історії. Цю частину форуму готують за участю Центру краєзнавства, для школярів проведуть виїзний урок етнографії. Початок заходу - об 11:30.

Як повідомив головний режисер Харківського національного академічного театру опери та балету імені М. В. Лисенка Армен Калоян, на майданчику в сквері виступлять Великий Слобожанський ансамбль пісні і танцю, студенти Харківської державної академії культури, Харківського національного університету мистецтв імені І. П. Котляревського, а також артисти театру опери і балету.

У сквері встановлять ремісничі павільйони. Майстри, визнані не тільки в Україні, а й інших країнах, навчать усіх охочих виготовляти ляльки-мотанки, гончарні вироби, покажуть майстерність іконопису та інші ремесла, якими славляться Харків і регіон. Також пройде майстер-клас з козацького фехтування. Можна буде познайомитися з гетьманом Іваном Мазепою, отаманам Іваном Сірком, послухати мудрі поради Григорія Сковороди, Тараса Шевченка, поспілкуватися і сфотографуватися з відомими літературними героями - Шельменко-Денщиком, Солохою та іншими. У сквері встановлять віз, корчму, де можна буде відпочити, бажаючі зможуть спробувати козацький куліш та вироби майстрів гільдії медоварів.

Також організатори готують фото-зони з національними костюмами, булавами, шаблями, сувоями тощо.

«Ви побачите, що артисти театру опери та балету співають не тільки оперні арії, а й сучасні українські пісні, можна буде танцювати, підспівувати, брати участь. Це буде абсолютно вільний рух. Будуть постановки, виступи, майстер-класи. Ми захотіли пов'язати сучасність і історію, театр, історію ремесел, щоб можна було зануритися в життя Харкова різних часів», - розповів Армен Калоян.

Стежити за новинами форуму та іншими туристичними подіями можна на сайті «Харків туристичний»

Друкувати
Останні новини