Гості з Німеччини та Польщі оглянули пам'ятки Харкова
03 жовтня 2013 14:49
Гості з Німеччини та Польщі оглянули пам'ятки Харкова Представники країн-учасниць Асоціації міст-володарів Призу Європи побували на екскурсії по історичних і знакових місцях Харкова.

Ознайомча екскурсія стартувала від пл. Свободи, де гостям розповіли про Харківський національний університет ім. В. Каразіна, про будівлю Держпрому, в якій раніше розташовувалися радянські урядові організації, про пам'ятник Володимиру Леніну.

Потім маршрут екскурсії пройшов проспектом Леніна, на початку якого делегацію зустрів пам'ятник засновникам міста - козак Харько. По ходу проходження екскурсійного автобуса гостей знайомили з вишами міста, розповіли про Саржин яр, вздовж якого вони проїжджали.

Наступним пунктом став Меморіал Слави в Лісопарку. Іноземні гості були вражені масштабами меморіального комплексу й зазначили, що в їхніх країнах теж шанують пам'ять полеглих на війні, але такого грандіозного пам'ятника жертвам військових дій вони ще не бачили.

Від Меморіалу Слави автобус з делегацією проїхав по центральній вулиці Харкова - Сумській, на якій гості могли побачити не тільки міську архітектуру, а й пам'ятки видатним українцям - Тарасові Шевченку, архітектору Олексію Бекетову, а також пам'ятник футбольному м'ячу в саду Шевченка.

На пл. Конституції гостям показали результати комплексної реконструкції центру міста: оновлений фасад Історичного музею, пам'ятник Незалежності України у вигляді богині Ніки, майбутній музей сучасного мистецтва. Потім гості зупинилися біля Будинку органної музики на вул. Університетській. Тут вони побували біля Вічного вогню, оглянули Покровський монастирський комплекс, панораму з видом на південну частину міста і Благовіщенський кафедеральний собор. Особливий інтерес гостей викликала галерея робіт вуличних художників і торговців сувенірною продукцією, де вони придбали пам'ятні подарунки для своїх близьких.

Після цього гості з Європи вирушили на ОСК «Металіст», де їм показали не тільки нове футбольне поле, а й роздягальні команд, конференц-зали, підтрибунні приміщення та територію спорткомплексу в цілому.

Члени делегації зазначили, що Харків представився їм містом, де шанують власну історію, але при цьому він залишається суто молодіжним, студентським містом. Гості підкреслили, що особливе враження на них справив старий центр міста, велика кількість пам'яток історії та архітектури, а також чистота на вулицях і впорядкованість місць дозвілля.

Німецькі та польські делегати подякували харків'янам за теплий прийом і запевнили, що після повернення додому обов'язково будуть рекомендувати своїм друзям і близьким відвідати Харків.

Нагадаємо, 2 жовтня у Харкові пройшло засідання Президії Асоціації міст-володарів Призу Європи, в якому взяли участь представники муніципалітетів, зокрема, з Німеччини та Польщі.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини