Героїв війни Михайла Карпєєва та Олексія Прокоф'єва привітали з Днем Перемоги
08 травня 2019 16:13 Місто
Героїв війни Михайла Карпєєва та Олексія Прокоф'єва привітали з Днем Перемоги Героя Радянського Союзу, генерал-майора авіації Михайла Карпєєва і учасника бойових дій, нагородженого 4-ма медалями «За відвагу» Олексія Прокоф'єва привітали з Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Сьогодні, 8 травня, їх привітали заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан, представники Департаменту праці та соціальної політики, Адміністрації Індустріального району та військові.

Світлана Горбунова-Рубан зазначила, що багато років в Харкові працює програма соціальної підтримки Героїв Радянського Союзу, кавалерів 4-х орденів «Слави» та учасників війни, нагороджених 4-ма медалями «За відвагу!».

«У нас перший список був з 67 осіб. Сьогодні їх залишилося двоє. Герой Радянського Союзу і кавалер 4-х медалей «За відвагу!». Ми дуже пишаємося, що вони харків'яни, їхніми життєвими історіями. Хочемо, щоб вони якомога довше залишалися активними. Намагаємося, щоб були здоровим. Політика нашого міста і мера полягає в тому, що честь і гідність цих людей, які пройшли такі страшні випробування - надбання країни. Ми повинні берегти їх і робити все, щоб про їхній подвиг пам'ятали майбутні покоління», - сказала Світлана Горбунова-Рубан.

Олексій Прокоф'єв воював у 1944-1945 роках, коли був покликаний в армію за віком, і називає сам себе наймолодшим ветераном війни. «Вранці і ввечері роблю фіззарядку, і мені здається, що це мене підтримує, а сьогодні з ранку поїхав за цементом, 25 кг. Не сиджу на місці, не можу без роботи», - поділився Олексій Прокоф'єв.

Михайло Карпєєв зустрічає 74-ту річницю Перемоги у віці 96 років. Напередодні 9 Травня він побажав молоді успіхів у всіх починаннях. «У всіх справах, щоб вони служили Батьківщині і виконували свій обов'язок для захисту держави. У нас в Харкові дуже хороший кістяк, який завжди і в усьому може допомогти і виконає будь-яке завдання!» - сказав Михайло Карпєєв.

Довідка. Михайло Полікарпович Карпєєв народився 21 листопада 1922 року. Штурман 75-го гвардійського штурмового авіаполку гвардії лейтенант Карпєєв у ході війни здійснив 310 бойових вильотів, знищив 25 танків, 27 гармат, 40 автомобілів з військовим вантажем, 60 залізничних вагонів. Брав участь у визволенні Харкова. Звання Героя Радянського Союзу йому присвоїли 29 червня 1945 року за проявлені мужність, відвагу і героїзм, проведені 100 успішних вильотів на літаках ІЛ-2 зі знищенням ворожої техніки і живої сили противника, 100 бойових вильотів на розвідку, 110 бойових вильотів для зв'язку з партизанами.

Олексій Прокоф'єв народився 10 (18 за паспортом) квітня 1925 року у селі Михайлівка Одеської області. Нагороджений чотирма медалями «За відвагу», медалями «За визволення Белграда», «За взяття Відня», брав участь у звільненні Югославії, Угорщини, Австрії, Чехословаччини. За звільнення Бєлграда отримав подяку від Верховного Головнокомандувача СРСР. У боях за визволення Чехословаччини отримав поранення під містом Брно, був відправлений в госпіталь в Братиславу, де і зустрів День Перемоги. Після був спрямований на Східний фронт. По закінченню війни з Японією служив у Красноярську і Іркутську. Жив і працював у місті Сарата Одеської області. З січня 2018 року живе з сім'єю у Харкові.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини