Герої Другої світової приймають вітання з Днем визволення Харкова
23 серпня 2018 11:04 Місто
Герої Другої світової приймають вітання з Днем визволення Харкова Героя Радянського Союзу, генерала-майора авіації Михайла Карпєєва та учасника бойових дій, нагородженого чотирма медалями «За відвагу», Олексія Прокоф'єва привітали з Днем міста.

Напередодні 75-ї річниці визволення Харкова від нацистських загарбників ветерани отримали привітання від Харківського міського голови Геннадія Кернеса. Вітання передали заступник міського голови з охорони здоров'я і соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан, голова Адміністрації Індустріального району Ольга Вельможна, директор Департаменту праці та соціальної політики Лариса Болгова, депутати.

Ветеранам вручили подарунки і побажали міцного здоров'я, довголіття та сімейного благополуччя.

Довідка. Карпєєв Михайло Полікарпович народився 21 листопада 1922 року. У  ході війни здійснив 310 бойових вильотів, знищив 25 танків, 27 гармат, 40 автомобілів з військовим вантажем, 60 залізничних вагонів, сотні гітлерівців. Брав участь у визволенні міста Харкова. Звання Героя Радянського Союзу йому було присвоєно 29 червня 1945 року за проведені 100 успішних вильотів на літаках ІЛ-2 зі знищенням ворожої техніки і живої сили противника, 100 бойових вильотів на розвідку, 110 бойових вильотів для зв'язку з партизанами і за проявлені при цьому мужність, відвагу і героїзм.

Прокоф'єв Олексій Юхимович народився 10 (18 за паспортом) квітня 1925 року у селі Михайлівка Одеської області. Нагороджений чотирма медалями «За відвагу», медалями «За визволення Белграда», «За взяття Відня», брав участь у визволенні Югославії, Угорщини, Австрії, Чехословаччини. За звільнення Белграда отримав подяку від Верховного Головнокомандувача СРСР. У боях за визволення Чехословаччини отримав поранення під містом Брно, був відправлений в госпіталь у Братиславу, де і зустрів день перемоги. Потім був спрямований на Східний фронт. Після закінчення війни з Японією служив у Красноярську і Іркутську. Жив і працював в місті Сарата Одеської області. У Харкові живе з родиною з січня 2018 року. Любить читати книги, особливо твори Тараса Шевченка.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.


Друкувати
Останні новини