Геннадій Кернес зустрівся з послами Вишеградської групи
05 червня 2018 16:53 Міжнародне співробітництво
Геннадій Кернес зустрівся з послами Вишеградської групи Надзвичайні та повноважні посли Угорщини, Польщі, Чехії та Словаччини знаходяться в Харкові для підготовки конференції Вишеградської групи, яка пройде в Харкові в серпні 2018 року.

5 червня Харківський міський голова Геннадій Кернес зустрівся з послами  країн Вишеградської групи в Україні. Юрай Сівачек (Словацька Республіка), Радек Матула (Чеська Республіка), Ян Пєкло (Республіка Польща) та Ерно Кешкень (Угорська Республіка) знаходяться в Харкові з візитом, який передбачає переговори з лідерами місцевого самоврядування, громадськими активістами, діловою елітою, представниками освіти і культури.

Субрегіональне об'єднання Вишеградська група створена в кінці XX століття після скасування Варшавського договору як результат переформатування східноєвропейських держав. Зближенню чотирьох країн сприяла наявність спільної стратегічної мети - вступити до Європейського Союзу, а після вступу уряди використовують загальні інтереси для розвитку економіки і політичного впливу в регіоні.

За словами посла Чехії Радека Матули, Вишеградська група орієнтується на співпрацю з Україною насамперед на рівні місцевого самоврядування. «Харків лідирує в регіоні, я втретє в місті і бачу очевидне зростання і ще більший потенціал», - зазначив він.

Посол Угорщини, яка зараз головує у Вишеградській групі, Ерно Кешкень розповів про активну зацікавленість в освітньому обміні та співробітництві вишів наших країн. «Маючи розбіжності в оцінці мовного законодавства в Україні, ми розцінюємо його не як перешкоду, а як можливість діалогу в загальних інтересах. За моєю інформацією, прямо сьогодні в Києві йдуть відповідні переговори, щоб це питання вирішилося для взаємної користі», - повідомив Ерно Кешкень.

Дипломати обговорили майбутню конференцію Вишеградської групи за участю послів, мерів та інших лідерів східноєвропейських країн і України. Конференція відбудеться в Харкові 23 серпня. «Це велика честь і можливість для міста, і я гарантую вам нашу активну участь і всю підтримку такого заходу», - сказав, підбиваючи підсумки зустрічі, Геннадій Кернес.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.


Друкувати
Останні новини