Геннадій Кернес прокоментував реконструкцію «Каскаду»
17 квітня 2019 10:57 Місто
Геннадій Кернес прокоментував реконструкцію «Каскаду» Харківський міський голова Геннадій Кернес сьогодні, 17 квітня, на сесії міської ради прокоментував хід реконструкції фонтану «Каскад» і саду Шевченка.

За його словами, останніми роками «Каскад» знаходився у жалюгідному стані. Розглядалося кілька варіантів його реконструкції. У підсумку було вирішено зробити великі сходи для входу в сад Шевченка з вул. Клочківської, і на це є кілька причин - технічне обслуговування, особливості місця будівництва і доступність.

«Коли був СРСР, ніхто не рахував ні воду, ні інші витрати на обслуговування. Крім того, ми не можемо втратити частину Ботанічного саду. Розумієте, що це свого часу просто була насипана гора сміття, в якому був прокладений водопровід, і він протікав? Там не було покладено граніту, простий бетон, який був пофарбований. Ось що таке був Каскад. Зараз це робиться з граніту, застосовуючи всі технології, щоб утримувати грунт, з відведенням води», - повідомив Геннадій Кернес.

Також він зазначив, що тепер по цих сходах зможуть підніматися люди з особливими потребами, які раніше були позбавлені цієї можливості. Внизу і вгорі будуть працювати фонтани, з обох сторін висадять квітники, встановлять нові світильники.

«З 102 тисяч людей, що проглянули фото «Каскаду», які я виклав у Facebook, більше 95% підтримує такий вид. Ми створюємо новий архітектурний ансамбль, який стане невід'ємною частиною саду Шевченка. Давайте конструктивні пропозиції, щоб це не просто був видимий «Каскад», а щоб він жив і його можна було обслуговувати. Що ми хочемо від реконструкції в комплексі - відновлюємо озеро, інші об'єкти, розчищаємо його. Ми робимо це все для людей, і коли сад Шевченка відкриється повністю, це оцінять харків'яни», - сказав міський голова (станом на 10:57 публікацію переглянули 133 тис. осіб).

Нагадаємо, що міський сад ім. Шевченко реконструюють поетапно. Уже відкриті його частини, розташовані ближче до театру опери та балету і вздовж вул. Сумської. Також поряд триває реконструкція Харківського зоопарку.

Друкувати
Останні новини