Геннадій Кернес передав медикам нові автомобілі для забору аналізів на COVID-19
25 червня 2020 13:43 Медицина
Геннадій Кернес передав медикам нові автомобілі для забору аналізів на COVID-19 Харківський міський голова Геннадій Кернес сьогодні, 25 червня, вручив ключі від автомобілів «Renault» бригадам, які беруть аналізи на COVID-19.

Санітарні автомобілі придбані за кошти резервного фонду міського бюджету для мобільних медичних бригад, які займаються забором біологічного матеріалу для тестування на коронавірусну інфекцію.

Як повідомив Геннадій Кернес, всього було придбано 10 автомобілів: по одному на вісім районів міста і два - для Московського району, оскільки цей район найбільш густонаселений. Машини надходять у розпорядження районних поліклінік для дорослих, а у Московському районі - дорослої та дитячої. Автомобілі марковані, між водієм і заднім рядом сидінь є антибактеріальна перегородка.

«Тепер бригади на розсуд лікаря приїжджатимуть на цих машинах додому до людей, у яких є симптоми COVID-19, і робитимуть забір біоматеріалу, щоб хворі нікуди не їхали і залишалися ізольовані», - зазначив Геннадій Кернес.

Як пояснив директор Департаменту охорони здоров'я Юрій Сороколат, всього в місті було створено 18 таких бригад у складі медичного працівника і водія. Завдяки новим машинам вони зможуть оперативніше виїжджати на всі випадки підозри на COVID-19. Автомобілі будуть розташовані так, щоб бригаді було зручно доїхати в будь-яке місце, зробити забір біологічного матеріалу і відвезти його до Харківського обласного лабораторного центру для подальшого ПЛР-дослідження.

«Приїжджає бригада, робить забір, кладе матеріал у пробірку і відвозить його в обласний лабораторний центр, де є всі тести. Залежно від отриманого результату буде прийматися рішення про подальше лікування людини. Якщо у пацієнта легка форма - лікуватиметься в амбулаторних умовах, а якщо є виражені клінічні прояви - задишка, інтоксикація, висока температура тощо, то пропонується госпіталізація в інфекційну лікарню», - розповів Юрій Сороколат.

Він зазначив, що ці автомобілі не призначені для перевезення хворих, тільки для забору біоматеріалу. Щоб приїхала бригада, пацієнту з підозрою на коронавірус не потрібно шукати поліклініку, щоб здати аналізи, а варто лише зателефонувати до поліклініки або лікаря, з яким у нього укладена декларація, і лікар прийме рішення.

Геннадій Кернес повідомив, що в місті вживають всіх необхідних заходів для боротьби з COVID-19. Зокрема, вчора на сесії міської ради було виділено 2 млн грн субвенції обласному бюджету для виплати доплат медичним працівникам, які працюють з ковіднимі пацієнтами.

«До Харкова приїжджає багато гостей, в тому числі з інших регіонів, фіксуються нові випадки, на які ми повинні реагувати. Є проблема нестачі лікарів, в тому числі анестезіологів та інших фахівців, тому працюємо над її вирішенням. Перерахували кошти на обіцяні доплати медикам. Вирішили допомогти, тому що багато харків'ян лікуються в обласній лікарні», - зазначив міський голова.

Нагадаємо, що 2020-й рік оголошено в Харкові роком медицини, і велика увага  приділяється оснащенню міських медустанов.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини