Фестиваль «Харківські асамблеї» стартує 30 вересня
26 вересня 2011 12:15
Фестиваль «Харківські асамблеї» стартує 30 вересня XVIII Міжнародний фестиваль класичної музики «Харківські асамблеї - противлення злу мистецтвом» - «Моцарт знову і назавжди» пройде в Харкові з 30 вересня до 16 жовтня.

Про це сьогодні в прес-центрі Харківської міської ради повідомила ректор Харківського національного університету мистецтв ім. І. П. Котляревського Тетяна Вєркіна. Відкриття фестивалю пройде 30 вересня в малій залі Харківського національного театру опери і балету ім. М. В. Лисенко. У концерті братимуть участь молодіжний симфонічний оркестр «Слобожанський», диригент - Тімоті Рейніш (Великобританія), солісти Джоан Роджерс (сопрано, Великобританія), Дарен Джеффрі (бас-баритон, Великобританія), спеціальний гість - Віталій Коротич (Росія).
Загалом у програмі «Харківських асамблей» - твори Моцарта, Бетховена, Шумана, Гайдна, Верді, Ліста, Прокоф'єва, Римського-Корсакова, Рахманінова, Скрябіна та багатьох інших композиторів. У фестивалі братимуть участь представники України, Великобританії, Німеччини, Греції, Іспанії, Італії, Мексики, Росії, США, Швейцарії. 
«Ми намагаємося, щоб на фестивалі наші виконавці знайомилися з представниками інших країн. Вони знайомляться, і тут само створюють ансамблі, влаштовують концерти. Відбувається творчий обмін, зав'язуються контакти й виникає ланцюжок, через який мистецтво пов'язує нас з багатьма країнами світу», - зазначила Тетяна Вєркіна.
Концерти пройдуть у Харківському національному університеті мистецтв ім. І. П. Котляревського, у Харківській обласній філармонії, у Будинку органної та камерної музики і в Харківській середній спеціальній музичній школі.
Також учасники фестивалю проведуть майстер-класи: 30 вересня - 4 жовтня - Тімоті Рейніш, 3 жовтня - Грем Скотт (Великобританія), 6-9 жовтня - Карстен Еккерт (Німеччина), Денис Cеверін (Швейцарія), 13-15 жовтня - Юрій Насушкін (Іспанія).
Крім того, 2-4 жовтня в рамках фестивалю відбудеться науково-практична конференція на тему: «Професія «музикант» у просторі часу: історико-культурні метаморфози».
Фестиваль проходить за підтримки Харківського міського голови Геннадія Кернеса, Міністерства культури України, Харківської обласної державної адміністрації.

Довідка. «Харківські асамблеї» - перший в Україні міжнародний фестиваль класичної музики, що проводиться за участю викладачів та найкращих студентів Харківського національного університету мистецтв ім. І. П. Котляревського. Його ініціатором та художнім керівником є ​​народна артистка України, професор, кандидат мистецтвознавства, ректор університету мистецтв Тетяна Вєркіна. Однією з основних ідей проведення фестивалю є просвітницька діяльність та інтеграція українського музичного мистецтва в європейський простір.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини