Фармацевтичний університет відсвяткував 150-річчя з дня народження свого засновника
18 березня 2021 16:45 Освіта
Фармацевтичний університет відсвяткував 150-річчя з дня народження свого засновника Урочистий захід, присвячений 150-річчю з дня народження Миколи Валяшка - засновника і першого ректора Національного фармацевтичного університету, відбувся сьогодні, 18 березня, в стінах вишу.

У ньому взяли участь секретар Харківської міської ради Ігор Терехов, директор Департаменту освіти Ольга Деменко, сім'я Миколи Валяшка, представники обласної влади, керівники університетів і наукових установ міста, декани факультетів університету, завідувачі кафедр та ін.

Ректор вишу Алла Котвіцька нагадала, що Микола Валяшко був фундатором фармацевтичної освіти, завдяки якому Харків зараз є фармацевтичною столицею України.

«Вивчаючи архівні документи, ми можемо тільки уявляти, наскільки складно було відкривати перший фармацевтичний інститут. Однак Миколі Валяшку вдалося вплинути на громадськість і переконати всіх, що створення окремого профільного закладу освіти є вкрай необхідним. У перший рік існування університету тут навчалося лише 135 студентів. Минуло 100 років, і сьогодні в цих стінах ми приймаємо таку ж кількість студентів, але помножену на сто. Думаю, наш засновник пишався б нашим університетом, який як і раніше залишається єдиним фармацевтичним університетом в країні», - зазначила ректор вишу.

Секретар Харківської міської ради Ігор Терехов привітав присутніх з цією знаменною датою і побажав університету розвитку і процвітання.

«Заснувавши в Харкові фармацевтичний університет, Микола Валяшко дав потужний імпульс для розвитку фармації не тільки в нашому місті, а й у всій країні. Приємно усвідомлювати, що саме з Харкова зароджувалася фармація в таких містах, як Київ, Вінниця, Дніпро. Харків є фармацевтичною столицею України. Для міста це дуже знаково, оскільки фармацевтична галузь дуже приваблива для інвестицій. Я вдячний ректорському корпусу університету, викладачам та науковцям, завдяки яким в цих стінах народжуються нові лікарські препарати, які дійсно рятують життя людей», - сказав Ігор Терехов.

За високі рейтингові показники, вагомий внесок у розвиток освіти і науки Харкова Ігор Терехов нагородив колектив університету Почесною грамотою Харківської міської ради. Також він вручив кращим співробітникам вишу Почесні грамоти Харківської міської ради, Почесні грамоти виконавчого комітету міської ради та Подяки міського голови.

Своєю чергою колектив університету вручив Ігорю Терехову пам'ятний знак аптекаря.

Довідка. Микола Валяшко - видатний хімік і фармацевт, один з фундаторів фармацевтичної освіти в Україні, перший ректор і співзасновник Харківського фармацевтичного інституту (зараз Національний фармацевтичний університет імен В. А. Валяшка).

Університет є єдиним фармацевтичним закладом вищої освіти. У цьому році він увійшов до списку топ-200 вишів України, посівши перше місце серед медичних навчальних закладів країни.

Сьогодні в університеті працюють 6 факультетів, 38 кафедр і сім науково-дослідних підрозділів. Підготовка фахівців здійснюється за 36 освітніми програмами. Освітній процес забезпечують 550 науково-педагогічних працівників.

За 100 років існування університет закінчили понад 50 тис. осіб. Співробітниками вишу розроблено понад 140 лікарських препаратов.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини