Європейський банк реконструкції та розвитку планує відкрити офіс у Харкові
14 липня 2015 14:06 Економіка
Європейський банк реконструкції та розвитку планує відкрити офіс у Харкові Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) протягом декількох найближчих місяців планує відкрити офіс у Харкові.

Про це сьогодні, 14 липня, на конференції «Гранти ЄБРР малому і середньому бізнесу» повідомив директор ЄБРР в Україні Шевкі Аджунер.

За його словами, головним завданням офісу буде робота банку з місцевими представниками малого та середнього бізнесу. Шевкі Аджунер зазначив, що тепер в ЄБРР підприємцям готові надавати не тільки консультаційні послуги, а й давати кредити на розвиток. «Тепер ми готові давати не тільки консультації. Ми хочемо бути ближче до вас і готові надавати пряме кредитування», - повідомив директор ЄБРР в Україні.

До цього банк допомагав підприємцям брати кредити через посередників. Тепер же він сам готовий давати суми від 1 до 10 млн євро на розвиток, реструктуризацію і розширення бізнесу на термін у середньому від 3 до 10 років. При цьому в банку не дають кредити компаніям, які займаються розповсюдженням алкоголю, тютюну, азартних ігор і зброї. Крім того, перед видачею кредиту бізнесменам необхідно буде пройти процес юридичної та екологічної експертиз, щоб оформити необхідні документи. Підприємці також повинні будуть перевести бухгалтерський облік на систему МСФЗ (міжнародні стандарти фінансової звітності) і виконати низку інших вимог, наприклад, з охорони праці. У Харкові послугами ЄБРР вже скористалася група компаній «ХАСК». ЄБРР вклав у власний капітал компанії 6 млн євро, ставши її акціонером. У банку зазначили, що вкладення в капітал проводиться на певний строк, необхідний для розвитку, а потім можливий продаж акцій ЄБРР основним акціонерам.

Менеджер групи підтримки малого бізнесу ЄБРР в Україні Катерина Рігг зазначила, що в рамках грантової підтримки банк допомагає підприємцям залучати кваліфікованих українських та зарубіжних консультантів, здатних підняти бізнес на новий рівень. Їхні послуги в ЄБРР готові частково компенсувати. Консультації надаються в сферах розробки стратегії розвитку компанії, маркетингу, управління фінансами, підвищення енергоефективності, впровадження IT-технологій та ін. За оцінками банку, за час роботи ЄБРР з малим і середнім бізнесом 71% українських малих і середніх підприємств збільшив свій дохід на 41%, а 53% - збільшили кількість співробітників на 10%.

Більш детальну інформацію можна отримати за тел.: 044-277-11-00.

Довідка. Європейський банк реконструкції та розвитку був заснований в 1991 році після закінчення «холодної війни» для того, щоб побудувати нову епоху в Центральній і Східній Європі. Він інвестує у проекти, які сприяють переходу до відкритої ринкової економіки, а також розвитку приватної та підприємницької діяльності. Акціонерами ЄБРР є 64 країни, Європейський союз і Європейський інвестиційний банк.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини