До відкриття у Харківському зоопарку з'являться нові тварини
18 травня 2021 20:27 Місто
До відкриття у Харківському зоопарку з'являться нові тварини Депутати Харківської міської ради сьогодні, 18 травня, ознайомилися з ходом реконструкції Харківського зоопарку.

Члени постійної комісії з питань планування бюджету та фінансів Харківської міської ради провели на території зоосаду виїзне засідання.

Депутатам розповіли про хід реалізації Міської програми оновлення та розвитку Харківського зоопарку, показали, як просуваються будівельні роботи і в яких умовах утримуються тварини. Вони відвідали зони «Планета мавп», «Дика Австралія» і новий слоновник.

Перший заступник Харківського міського голови, голова депутатської комісії Олександр Новак повідомив, що програма з реконструкції зоопарку розрахована до 2022 року.

«Це найстаріший в Україні зоопарк, і депутатський корпус підтримує його реконструкцію. Харків'яни скучили за зоопарком і, я впевнений, з радістю прийдуть на відкриття і побачать на власні очі все те, що було зроблено за цей час, а зроблено дуже багато. Це буде один з найкращих зоопарків в Європі», - зазначив Олександр Новак.

Як повідомила заступник директора Харківського зоопарку Карина Детюк, у новому зоопарку буде мінімум вольєрів і буде створено максимум простору для проживання тварин і прогулянки відвідувачів. Люди зможуть спостерігати за тваринами на максимально близькій відстані завдяки естакадним майданчикам.

За словами Карини Детюк, реконструкція активно просувається. Виконання всіх робіт контролює Європейська асоціація зоопарків і акваріумів (ЄАЗА). Вона також зазначила, що в Україні поки немає жодного зоопарку-члена асоціації, і на щорічній конференції ЄАЗА харківський проєкт отримав найвищі оцінки.

До відкриття зоопарку в Харкові очікують отримати кенгуру, пінгвінів, лемурів і жирафа, і Європейська асоціація зоопарків та акваріумів планує і надалі передавати місту Харкову нових тварин.

«Основне завдання реконструкції полягало в тому, щоб створити сприятливі умови для тварин. Вони не нудьгують у нових вольєрах, постійно чимось зайняті, можуть проявляти свої фізичні здібності, гратися, спілкуватися. Також вольєри побудовані таким чином, що якщо тварина втомилося і хоче усамітнитися, може піти в більш закритий простір і відпочити від відвідувачів», - розповіла Карина Детюк.

Також вона повідомила, що ЄАЗА стежить не тільки за комфортом перебування тварин, а й за їх харчуванням, надаючи спеціальні раціони. Збалансоване харчування розраховане на тварин, які утримуються в неволі, тому для їх хорошого самопочуття містить багато вітамінів і мікроелементів.

Нагадаємо, що новий зоопарк буде розділений на такі зони: «Королівство слонів», «Планета мавп», «Дика Австралія», «Далекий Схід», «Стежка тигра» та ін. Крім того, на території буде контактний зоопарк та океанаріум. При створенні проєкту враховували досвід кращих зоопарків світу.

Відкриття Харківського зоопарку заплановано на День міста.

 

2663 / 5000

Результаты перевода

Члени постійної комісії з питань планування бюджету та фінансів Харківської міської ради провели на території зоосаду виїзне засідання. Депутатам розповіли про хід реалізації Міської програми з оновлення та розвитку Харківського зоопарку, показали, як просуваються будівельні роботи і, в яких умовах утримуються тварини. Вони відвідали «Планету мавп», зону «Дика Австралія» і новий слоновник. Перший заступник Харківського міського голови, голова депутатської комісії Олександр Новак повідомив, що програма по реконструкції зоопарку розрахована до 2022 року. «Це найстаріший в Україні зоопарк, і депутатський корпус підтримує реконструкцію. Харків'яни скучили по зоопарку, і я впевнений, що з радістю прийдуть на відкриття і побачать на власні очі все те, що було зроблено за цей час, а зроблено дуже багато. Це буде один з найкращих зоопарків в Європі », - зазначив Олександр Новак. Як повідомила заступник директора Харківського зоопарку Карина Детюк, в новому зоопарку буде мінімум вольєрів і створено максимум простору для проживання тварин і прогулянки відвідувачів. Люди зможуть спостерігати за тваринами на максимально близькій відстані завдяки естакадний майданчикам. Виконання всіх робіт контролює Європейська асоціація зоопарків і акваріумів (ЄАЗА). За слвам Карини Детюк, поки в Україні немає жодного зоопарку члена асоціації, і на щорічній конференції ЄАЗА харківський проект отримав найвищі оцінки. За її словами, будівництво активно просувається. До відкриття зоопарку в Харкові очікують отримати кенгуру, пінгвінів, лемурів і жирафа, і Європейська асоціація зоопарків і акваріумів продовжить передавати в місто нових тварин в подальшому. «Основне завдання реконструкція полягала в тому, щоб створити сприятливі умови для тварин. Вони не нудьгують в нових вольєрах, постійно чимось зайняті, можуть проявляти свої фізичні здібності, грати, спілкуватися. Також вольєри побудовані таким чином, що, якщо тварина втомилося і хоче усамітнитися, може піти в більш закритий простір і відпочити від відвідувачів », - зазначила Карина Детюк. Також вона повідомила, що ЄАЗА стежить не тільки за комфортом перебування тварин, але їх харчуванням, надаючи спеціальні раціони. За її словами, збалансоване харчування розраховане на тварин, які утримуються в неволі, тому містить багато вітамінів для їх хорошого самопочуття. Нагадаємо, що новий зоопарк буде розділений на такі зони: «Королівство слонів», «Планета мавп», «Дика Австралія», «Далекий Схід», «Стежка тигра» та ін. Крім того, на території буде контактний зоопарк та океанаріум. При створенні проекту враховували досвід кращих зоопарків світу.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини