До Служб у справах дітей надійшло 70 повідомлень про насильство в сім'ї
13 грудня 2017 17:43 Суспільство
До Служб у справах дітей надійшло 70 повідомлень про насильство в сім'ї У Служби у справах дітей міста Харкова протягом 2017 року надійшло 70 повідомлень про насильство в сім'ї, на облік було взято 40 дітей.

Про це сьогодні, 13 грудня, на засіданні виконавчого комітету Харківської міської ради повідомила заступник міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан.

«Починаючи з 90-х років, становище дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, сиріт залишається незмінно складним. Раніше ми пояснювали це глибокою економічною і політичною кризою, в зв'язку зі становленням держави, створенням нової системи законодавства і багатьма іншими причинами, чекаючи змін на краще. Але в нашій країні знову відбувається загострення соціальних проблем. Це пов'язано з анексією Криму і розв'язкою військової агресії на Сході України, як наслідок - масштабна внутрішня міграція сімей, трудова міграція, велика кількість розлучень, зниження рівня доходів і рівня життя громадян в цілому», - сказала віце-мер.

За її словами, за участю структур, причетних до роботи з дітьми, цього року було проведено 325 профілактичних заходів, обстежено понад тисячу сімей та виявлено 293 дитини, які потребують соціально-правового захисту. Допомогу в Центрі соціально-психологічної реабілітації отримали 70 дітей (у 2016 році - 56). Центр розрахований на одночасне перебування 30 дітей, однак цього року там одночасно перебували від 31 до 34 дітей.

Світлана Горбунова-Рубан зазначила, що у зв'язку зі зростанням числа дітей, які потребують надання комплексної професійної соціальної, психологічної, педагогічної, інших видів допомоги та соціальних послуг, гостро стоїть питання про збільшення кількості місць в чинному центрі або в створенні установи такого типу та збільшення кількості соцпрацівників. Крім того, за словами віце-мера, ініційовано створення Координаційних рад з питань соціального захисту дітей, запобігання та протидії жорстокому поводженню з дітьми при райадміністраціях, а також груп негайного реагування при них.

Друкувати
Останні новини