Для харківських викладачів провели спільний з німецькими колегами семінар з прав людини
13 жовтня 2020 19:48 Міжнародне співробітництво
Для харківських викладачів провели спільний з німецькими колегами семінар з прав людини Семінар з прав людини для викладачів харківських освітніх установ пройшов сьогодні, 13 жовтня, в рамках проекту «Youth & Human Rights: from abstract to daily practice» на базі конференц-залу готелю «Аврора».

Захід пройшов в рамках Тижнів Німеччини в Україні «30 років Німецького єдності», а також з нагоди 30-річчя побратимських відносин між Харковом і Нюрнбергом. У семінарі взяли участь представники харківських гімназій №6 і 23, загальноосвітніх шкіл №62, 134, 156, 162, Харківського університетського ліцею та їхні колеги з Нюрнберга.

Учасники семінару в режимі оналйн обговорили актуальні соціальні теми, зосередивши особливу увагу на питаннях взаємини статей, гендерної рівності, миру, свобод, побудови взаємин школярів у колективі, дискримінації особи, вміння відстоювати і захищати свої інтереси і багато іншого. Зокрема, фасилітатор з Нюрнберга Максиміліан Дайнляйн підкреслив надзвичайно важливу роль молоді в процесі реалізації прав людини для побудови успішної держави, що розвивається.

Заступник директора гімназії №23 Олена Криклива зазначила, що такий діалог обопільно корисний і харків'янам, і їхнім німецьким колегам.

«Ми не перший рік займаємося вивченням питань дотримання прав дітей, і подібні зустрічі - це перш за все досвід, можливість обмінятися власними напрацюваннями, поділитися практичними методами. Ми працюємо з дітьми, і наше завдання - в будь-якій ситуації скоординувати дії таким чином, щоб вони були спрямовані на взаємну повагу, навчити розуміти, що таке почуття власної гідності і як його потрібно цінувати в інших», - підкреслила Олена Криклива.

За підсумками семінару планується випустити інформаційний буклет з основними теоретичними блоками про права людини і способи їх реалізації представниками шкільної громадськості.

Зазначимо, що цей проєкт реалізується Департаментом міжнародного співробітництва Харківської міськради спільно з Окружним молодіжним об'єднанням Нюрнберг-Штадт («Kreisjugendring Nurnberg Stadt») за підтримки Генерального консульства Німеччини в Донецьку (з місцем розташування в Дніпрі) із залученням коштів Малого культурного фонду (KKF).

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Теги:
Друкувати
Останні новини