Для депутатів міськради відбувся семінар, присвячений енергоефективності
20 травня 2021 12:11 Місто
Для депутатів міськради відбувся семінар, присвячений енергоефективності Семінар на тему «Впровадження енергоефективності в Україні. Основні напрямки енергоефективних заходів для міста Харкова» пройшов для депутатів міської ради у Харківському національному університеті міського господарства імені О. М. Бекетова.

Як зазначила заступник Харківського міського голови з питань правового забезпечення Марина Стаматіна, подібні заходи реалізуються в рамках Комплексної програми розвитку місцевого самоврядування на 2012-2025 роки. Програма, зокрема, передбачає проведення тематичних лекцій за участю провідних викладачів і вчених харківських вишів.

«У нашій роботі нам потрібно багато знань із різних галузей. Змінюється законодавча база, підходи в реалізації завдань щодо життєзабезпечення міста, впроваджуються нові технології тощо. Тому необхідно бути обізнаними у всіх найбільш актуальних питаннях», - підкреслила віцемер.

У свою чергу начальник відділу Департаменту житлово-комунального господарства Вікторія Богатир зазначила, що питання підвищення енергоефективності зараз дуже актуальне для міста. Так, житловий фонд Харкова вимагає модернізації, включаючи реконструкцію покрівель, перекриттів, встановлення енергозберігаючих світильників та загальнобудинкових теплових лічильників.

Крім того, вона нагадала, що в місті діє програма енергозбереження і підвищення енергоефективності житлового фонду, адаптована здебільшого під будинки КП «Жилкомсервіс», а для будинків ЖБК та ОСББ діють компенсаційні програми.

Також на семінарі було приділено увагу екологічному аспекту енергоефективності.

Як зазначила завідуюча кафедри енергоефективних інженірінгових систем Вікторія Гранкіна, до 2030 року поставлено завдання скоротити викиди СО2 не менше ніж на 30%. В якості законодавчої бази України орієнтується на європейські директиви. І однією зі складових у цій сфері є оновлення енергетики.

Крім того, за її словами, кожна будівля, де планується проводити реконструкцію, має відповідати певному класу (мультикомфортні, активні будинки тощо). При проведенні реконструкції житлового будинку також важливо чітке дотримання технологій і використання правильних матеріалів, що дозволить згодом мінімізувати витрати на оплату спожитих послуг ЖКГ.

«На жаль, сьогодні нерідко доводиться стикатися з проблемами несумлінного виконання будівельно-ремонтних робіт, порушенням технологічного процесу. Звідси - скарги споживачів на тепловтрати в приміщеннях в зимовий період тощо. Люди починають економити. Але важливо пам'ятати правило: спочатку комфортне проживання, потім економія», - зазначила Вікторія Гранкіна.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини