Брат померлого від виснаження хлопчика переданий на виховання біологічному батькові
20 лютого 2018 17:47 Суспільство
Брат померлого від виснаження хлопчика переданий на виховання біологічному батькові Старший син Наталії Лебединець, яка разом з чоловіком звинувачується у доведенні до виснаження і смерті 3-річного сина, переданий на виховання біологічному батькові.

Про це сьогодні, 20 лютого, повідомила журналістам заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан.

За її словами, соціальні служби розшукали біологічного батька шестирічного Микити. Чоловік проживає на Західній Україні. Він зібрав весь необхідний пакет документів для того, щоб хлопчика передали йому на виховання.

«Він зняв квартиру, влаштувався на роботу, пройшов всі необхідні медкомісії, взяв всі необхідні характеристики, які вимагаються від батька, який бажає забрати свою біологічну дитину на виховання. Соціальні працівники провели його з сином на вокзал, в іншому місті їх зустріли вже місцеві соціальні служби. У тата там є батьки - дідусь і бабуся Микити, які сказали, що все зроблять для онука. Папа поводиться дуже гідно. Я думаю, що хлопчик потрапив у хорошу сім'ю, про яку у нас є всі необхідні відомості. За Микиту ми спокійні», - зазначила Світлана Горбунова-Рубан.

Молодша донька обвинуваченої, яка народила вже після смерті середнього сина перебуваючи під домашнім арештом, передана до дитячого будинка. За інформацією установи, дитина здорова і нормально розвивається.

За словами заступника міського голови, у листопаді 2017 року соціальні служби подали в суд позовну заяву про позбавлення Наталії Лебединець батьківських прав відносно двох дітей. З тих пір судове засідання вже двічі було перенесено через неявку матері в зал суду.

Як зазначила Світлана Горбунова-Рубан, сама Наталія Лебединець виховувалася у дитячому будинку, її батьки також були позбавлені батьківських прав. Після дитячого будинку дівчина закінчила ПТУ, ніде не працювала, народила першого сина. При цьому сім'я Наталії постійно перебувала на обліку у соціальних службах.

Після того, як 5 вересня 2017 року до служби у справах дітей зі скаргами про стан 3-річної дитини звернувся її дядько, сім'ю Наталії відвідали соціальні та медичні працівники.

«Тоді Наталія категорично заперечувала все і письмово нас запевнила, що у них в сім'ї немає будь-яких конфліктів. Соціальні працівники після звернення дядька бачили дитину, вона була активна, гралася. Хлопчика запитали, чи годували його, і він кивнув головою. У нас все це задокументовано. Після того як служби склали акти і залишили цю сім'ю, там знову щось сталося, тому що у дитини з'явилася гематома крововиливу в мозок, яка практично позбавила його ковтального рефлексу, і вона перестала їсти. Мати в своєму поясненні пише, що після 20 вересня хлопчик перестав їсти, але при цьому вона не звернулася по  медичну допомогу. Вона не зробила цього, тому що хотіла приховати те, що зробив з дитиною батько», - повідомила віце-мер.

За її словами, у зв'язку зі смертю в цій сім'ї дитини щодо працівників служби у справах дітей Новобаварського району було проведено службову перевірку.

«Соціальні працівники, медики і поліція перевіряли цю сім'ю. Ми зробили свою справу чітко, і є всі документи, які це підтверджують. Начальник служби у справах дітей Новобаварського району працює в цій сфері вже 30 років, вона дуже хороший фахівець. І те, що відбулося з цією дитиною, її дуже сильно підломило, вона знаходиться в дуже важкому психологічному стані. Але її провини в цій ситуації немає, вона нічого не могла запобігти. І рядові співробітники теж», - додала віце-мер.

Зазначимо, що сьогодні відбулося чергове засідання суду у відношенні батьків трирічного сина, які звинувачуються в доведенні його до виснаження і смерті.

Нагадаємо, що рішенням виконавчого комітету міськради при райадміністраціях створюються Координаційні ради з питань соціального захисту дітей, запобігання та протидії жорстокому поводженню з ними. Крім того, 1 лютого у міській раді пройшла нарада «Шляхи підвищення ефективності реалізації гарантій безпеки дітей в умовах змін сучасності» за участю представників Міністерства соціальної політики України, на якому були запропоновані зміни до законодавства України у сфері захисту прав дітей. 

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини