Бібліотека Харківського політеху визнана кращою серед університетських бібліотек
25 січня 2016 17:04 Освіта
Бібліотека Харківського політеху визнана кращою серед університетських бібліотек Науково-технічна бібліотека Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» за вебометричним рейтингом в 2016 році посіла 1-е місце серед бібліотек вищих навчальних закладів України.

Крім того, бібліотека увійшла до топ-5 бібліотек України, які краще за всіх представлені в мережі Інтернет. Крім бібліотеки ХПІ в п'ятірку кращих увійшли Національна бібліотека України ім. В. Вернадського (1-е місце), Національна бібліотека України для дітей (2-е місце), Кіровоградська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д. Чижевського (3-е місце) і Державна бібліотека України для юнацтва (5-е місце).

Також до 10 кращих бібліотек за загальноукраїнським рейтингом увійшла Харківська державна наукова бібліотека ім. В. Короленка (7-е місце), а серед обласних наукових бібліотек вона посіла 2-е місце. Крім того, 9-й рядок рейтингу серед обласних наукових бібліотек посідає Харківська обласна універсальна наукова бібліотека.

Довідка. Вебометричний рейтинг бібліотек України - це один з рейтингів, за яким аналізують і оцінюють рівень присутності бібліотек у глобальному Інтернет-просторі. Рейтинг враховує такі показники:
- зовнішні посилання на сайт установи;
- тематичний індекс цитування системи Yandex;
- кількість сторінок сайту, внесених в базу даних пошукових систем Google, Yandex, Bing, Yahoo;
- кількість розміщених на сайті документів у форматах .pdf, .doc, .docx, .ppt, .pptx, внесених у свої бази даних пошуковими системами Google і Yahoo, а також книжкових форматів .djvu, .epub і .mobi - посилання на них може реєструвати в своїх базах даних тільки пошукова система Bing;
- кількість публікацій та цитат, знайдених за допомогою пошукової системи Google Scholar. 

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини