Безробітні харків'яни супроводжуть незрячих на оплачуваних громадських роботах
21 вересня 2015 10:19 Суспільство
Безробітні харків'яни супроводжуть незрячих на оплачуваних громадських роботах Більше 100 безробітних громадян на сьогоднішній день приймають участь в оплачуваних громадських роботах.

Частина з них надає допомогу незрячим у супроводі їх по місту. Така допомога надається в рамках партнерської співпраці Харківської міської ради та громадської організації інвалідів «Соціально-реабілітаційний центр незрячих».

Так, у вересні 30 учасників громадських робіт виконують роль супроводжуючих для незрячих харків'ян, перебуваючи поруч з ними у поїздках по місту, допомагаючи при відвідуванні ними різних організацій, ринків і супермаркетів, лікарень і поліклінік. Також соціально-реабілітаційний центр направив 70 чоловік в допомогу всім районним відділам субсидій Харкова, щоб впоратися з величезним масивом роботи.

Оплата громадських робіт проводиться на паритетних основах з коштів міського бюджету та служби зайнятості.

Зазначимо, що серед ста безробітних громадян, які беруть участь у даних роботах, 19 чоловік мають статус внутрішньо переміщених осіб, ще 11 мають інвалідність. Щомісяця частина з них позбувається свого статусу безробітного, набуваючи постійне місце роботи, у тому числі в районних управліннях соціального захисту, вже в статусі державного службовця.

Довідка. У Харкові з 2008 року діє програма надання допомоги незрячим у супроводі їх по місту. З початку заснування служби допомогою супроводжуючих скористалися понад 20 тис. чоловік. Допомога асистента незрячого гарантована Конвенцією про права інвалідів ООН. 

Друкувати
Останні новини