10 гуртожитків дали згоду на передачу в комунальну власність
17 вересня 2013 18:27
10 гуртожитків дали згоду на передачу в комунальну власність 10 відомчих гуртожитків вже дали попередню згоду на передачу до комунальної власності міста Харкова.

Про це сьогодні, 17 вересня, повідомила начальник управління квартирного обліку та розподілу житлової площі Департаменту житлового господарства Надія Полов'янська.


Вона нагадала, що в 2008 році був прийнятий закон про реалізацію житлових прав громадян, які проживають у гуртожитках. У 2012 році була розроблена державна програма з передачі гуртожитків до комунальної власності, і буквально відразу у Харкові також затвердили аналогічну програму. За цей час були вивчені всі гуртожитки міста, які можуть і мають бути передані до комунальної власності.

«У Харкові було нараховано 75 таких гуртожитків. На сесії 25 вересня передбачається затвердження цього переліку. Весь процес передачі розбитий на три роки - 2013, 2014 та 2015, бо у різних будівель різна ступінь готовності до передачі, різна ступінь наявності необхідної технічної та правової документації», - зазначила Надія Полов'янська.

Вона повідомила, що в 2012 році до комунальної власності вже були прийняті сім гуртожитків, мешканцям двох з них - КП «Харківміськліфт» та підприємства «Харківспецбуд» - було надано право на приватизацію житлової площі. 

За словами Надії Полов'янської, право на приватизацію житла мешканці гуртожитків можуть реалізувати за законом. Для цього треба п'ять років фактично проживати в гуртожитку, мати законну підставу для проживання і не володіти іншою житлоплощею.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини